Güncel

Apple TikTok Hesabını Kullanmaya Başladı

Sosyal medya platformları büyümeye devam ediyor. Sadece platformların kullanıcıları değil gücü de büyüyor. Özellikle ülkemizde herhangi bir konuda tepki gösteriliyorsa o konu anında çözüme kavuşuyor. Bu kadar güçlü bir hale gelen platform şirketlerin dikkatini çekiyor. Şirket ürettiği ürünü sosyal medya platformlarında paylaştığı zaman kullanıcılar tarafından beğenilirse ürün, şirket için büyük bir gelir sağlıyor. Stres çarkı bu tezin en büyük kanıtları arasında yer alıyor.

Peki teknoloji devleri sosyal medyayı nasıl kullanıyor? Apple diğer firmalara göre sosyal medyayı daha az kullanıyor. Apple’ın Twitter hesabı ilk paylaşımını internet korsanları tarafından yapılmıştı. Twitter hesabı ele geçirilmeden önce paylaşım yapılmadı. Apple Twitter hesabını hacklenmeden 2 yıl önce açmıştı ve 2 yıl boyunca herhangi paylaşım yapmamıştı.

Apple TikTok Hesabında İlk Videosunu Yayımladı
Apple TikTok Hesabında İlk Videosunu Yayımladı

Apple TikTok hesabını 2 ay önce açtı ve geçtiğimiz günler de ilk videosunu yayınladı. Bu video da Iphone 12 Mini‘nin reklamını yaptı.

Apple Tiktok Hesabında İlk Videosunu Yayınladı

Teknoloji devleri sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor. Bu haberi ilginç kılan ise Apple diğerlerine göre aktif kullanmamasıdır. Apple sadece Instagram ve Youtube hesaplarını aktif kullanıyor.

Tiktok son zamanlarda diğer platformlara göre daha çok kullanılıyor. Kullanıcılar TikTok’a bağımlı hale geliyor. Oradaki akımları evde, okulda, sokakta kısacası her yerde kendileri de deneyerek çekmeye çalışıyorlar. Bu akım denemelerine her yaştan kullanıcı katılıyor. Bu akımları denemek bazen hayatı tehlikelere neden olabiliyor. Apple da büyük önem kazan platformu aktif kullanmak istiyor. Bu kapsamda ilk videosunun ardından 3 video daha paylaştı.

Apple TikTok Hesabını Kullanmaya Başladı
Apple TikTok Hesabını Kullanmaya Başladı

İlk videosunu yayınlayan Apple, Iphone 12 Mini’nin tanıtımını yaptı. Appe başlattığı akımı “#makeitmini” ismi ile sevenlerine paylaştı.

Apple ilk videosunu yayınlamadan önce 378 bin takipçisi bulunuyordu. Videolar ile birlikte takipçisi sayısı da artmaya başladı.

https://www.tiktok.com/@apple/video/6896712909456461061?referer_url=https%3A%2F%2Fwww.mynet.com%2F&referer_video_id=6896712909456461061
Apple’ın Tiktok Hesabında En Çok İzlenen Videosu

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu