Güncel

Apple Yeni Etkinlik İçin Tarih Verdi

Son zamanlarda sık sık etkinlik düzenleyen Cupertino merkezli teknoloji devi Apple yeni etkinlik düzenleyeceğini duyurdu. Yapılan açıklamada etkinliğin isminin One More Thing olacağı belirtilirken bu gelişme Apple kullanıcılarında heyecan yaratı.

Geçtiğimiz iki ay içerisinde iki etkinlik düzenleyen Apple , 15 Eylül 2020 de düzenlenen Apple Özel Etkinliği isminde ki etkinliğinde yeni iPad modelini ve akıllı saatleri 13 Ekim 2020 tarihinde ki Hi Speed etkinliğinde ise iPhone 12 ailesi olmak üzere daha bir çok ürünü tanıtmıştı.

Geçtiğimiz günlerde ise 10 Kasım 2020 tarihinde One More Thing isimli yeni bir etkinlik düzenleneceği açıklandı. Bu etkinliğinde diğer iki etkinlikte olduğu gibi online olarak yapılması planlanıyor. Etkinlikte şirketin 2005’den bu yana kullandığı Intel işlemciler yerine gücünü Apple silicon yongasından alan ilk arm tabanlı Mac’in tanıtılması bekleniyor.

Apple Yeni Etkinlik
Apple Yeni Etkinlik

Yeni Silicon Teknolojisi Nedir?

Teknoloji devi Apple bu yıl haziran ayında düzenlenen etkinlikte iOS 14 ve iPadOS 14 gibi özelliklerin yanı sıra Apple mühendisleri tarafından oluşturulan Apple Silicon yongalarını duyurmuştu.

Yeni çıkan yongalarla birlikte Mac’lerin gücünde gözle görülür bir artış olacağını söyleyen Apple, bu teknoloji ile birlikte daha fazla güç üretilmesine rağmen daha az enerji harcanacağını söyledi. Ayrıca yeni yongaların daha performanslı daha hızlı olacağı da iddia edildi.

Apple CEO’su Tim Cook yongaları duyurduğu etkinlikte ki konuşmasında bu sistemi kullanan ilk Mac’in 2020 sonunda geleceğini söylemişti.

Yaşanan teknolojik gelişmelerden anında haberdar olmak için Teknotomy güncel bölümünü takip edebilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu