Güncel

Apple Yoga Matı 120 Dolar’a Satmaya Başladı

Apple, uzun senelerden bu yana ürettiği teknolojik cihazları kendine özgü bir fiyat politikasıyla satış piyasasına sunuyor.  Diğer firmalara nazaran oldukça yüksek fiyatlara ürünlerini satan Apple, şimdi de Apple Fitness+ lansmanı kapsamında bir Apple yoga matının satışına başladı. Lansman öncesinde web sitesinde Manduka‘dan 120 dolar değerinde bir Apple yoga matı ekleyen şirket, önümüzdeki süreçte egzersiz ekipman yelpazesini geliştirecek gibi görünüyor. 

Apple’ın çevrimiçi mağazasında satışına başlanan Apple Yoga Matı ve bu egzersiz ekipmanlarının yanı sıra; 77,95 dolar gibi bir rakamla Manduka eKOlite Yoga Minderi, 119,95 dolara Manduka 6 mm Performance Yoga Matı ve ayrıca 19,95 dolara Cork Yoga Block olmak üzere birçok yoga matı ve çeşitli ekipmanlar yer alıyor.

Apple Yoga Matı 120 Dolar'a Satmaya Başladı
Apple Yoga Matı 120 Dolar’a Satmaya Başladı

Fitness+ Önümüzdeki Hafta Tanıtımı Yapılacak

Apple firması, 14/12/2020 Pazartesi günü Apple Watch odaklı oluşturulacak Fitness+ özelliğinin tanıtımını yapacak. Salon antrenmanları için iPad, iPad TV ve iPhone’ye getirmesi beklenen Fitness+‘ın Apple Watch‘taki antrenman ölçümlerini birleştirerek, kişiselleştirilecek bir antrenman programı sunacağı düşünülüyor. 

Apple Fitness+, güç, yoga, dans, bisiklet, koşu bandı, kürek çekme gibi egzersizleri yapmanızda yardım sağlayacak. Herkese hitap edecek türden pek çok antrenörün yer alacağı Fitness+‘da egzersiz yapacak insanları motive etmek için belirli sanatçıların ilham verici müzikleri de sizlere eşlik edecek. Apple’ın yakın bir tarihte tanıtımı yapılacak olan yeni hizmeti öncesinde çevrimiçi mağazasında piyasaya sunulan Manduka imzalı üç yoga aksesuarı özellikle fiyat konusunda çok fazla tartışma konusu haline geldi.

Fitness+ Önümüzdeki Hafta Tanıtımı Yapılacak
Fitness+ Önümüzdeki Hafta Tanıtımı Yapılacak

Manduka‘nın, Apple şirketinin mağazasında 120 dolar fiyatına satılan, 6 mm Performance Yoga Minderi‘nin ülkemizde döviz kurunu da hesapladığımızda “940 TL + vergi” gibi saçma bir fiyata çıktığı görülüyor. İnsan ruhuna ve fizyolojisine oldukça faydası olan yoga sporu için premium matlar üreten Manduka, ultra yoğun tasarımlı matlarıyla satış piyasasında beğenilen bir marka. Fakat buna rağmen fiyatların bu kadar abartı olması Apple’ın ileride daha fazla eleştirilmesine sebebiyet verebilir.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu