Güncel

Apple’dan Rekor Geldi

Yaklaşık 1 yıldır devam eden Covid 19 salgını hepimizin hayatını farklı etkiledi. Bir çok insan evde yapılacak farklı aktiviteler aramaya başladı. Bazıları kitap okumayı seçerken kimileri de yazılımla uğraştı. Tabi teknoloji çağında olmamızın da etkisiyle bir çok insan yeni uygulamalar denemeye başladı. Hal böyle olunca da uygulama marketleri büyük kazançlar elde etti.

Bu konuda Apple diğer marketlerden bir adım öndeydi. Bunun nedeni ise Çin ile arasını iyi tutmuş olmasıydı. Böylece Google’a yapılan yaptırımlara maruz kalmayarak Çin pazarını da ele geçirdi. Tüm bu yaşanan sonunda da Apple’dan rekor geldi. Ve Apple yaptığı açıklamada Appstore’da bir günde 540 milyon dolar harcama yapıldığını açıkladı.

Apple'dan Rekor Geldi
Apple’dan Rekor Geldi

Apple’dan Rekor Bir Günde 540 Milyon Dolar Harcandı

Apple yayınladığı bildiri ile Noel ve yılın ilk günün harcamalarını gözler önüne serdi. Açıklanan verilere göre Appstore’dan ücretli içerik satın alan kişiler 540 milyon dolar harcadılar.

Açıklanan verilere ek olarak Apple Noel bayramı ve yılın ilk günü arasındaki harcama miktarını da paylaştı. Açıklanan rakam ise tamı tamına 1,8 Milyar dolar. Dudak uçuklatacak bu rakam gösteriyor ki pandemi süreci Apple için oldukça güzel geçiyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu