Güncel

Apple’ın AR Ve VR Gözlükleri Yakın Zamanda Gelebilir

AR (artırılmış gerçeklik) ve VR ( sanal gerçeklik) uzun zamandır çok konuşulan ve şirketlerin sürekli geliştirmeye çalıştığı teknolojiler. Hatta günümüzde akıllı telefonlar sayesinde farkında olmasak da bu teknolojileri kullanıyoruz. Yani farkında olmasak da yabancısı olduğumuz teknolojiler değiller. Fakat AR ve VR gözlüklerin geleceğin teknolojisi olduğu düşünüldüğü için beklenilen gelişmişliği henüz sağlayamadıklarını söylemek mümkün. Buna ek olarak bu teknolojileri hayatımıza tamamen entegre etmek oldukça masraflı.

Apple'ın AR Ve VR Gözlükleri Yakın Zamanda Gelebilir
Apple’ın AR Ve VR Gözlükleri Yakın Zamanda Gelebilir

Apple’ın AR Ve VR Gözlükleri Çok Pahalı olacak Gibi

Uzun zamandır Apple’ın AR ve VR gözlükleri üzerinde çalıştığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Fakat yakın zamanda gelmesi beklenen gözlüklerin fiyatı oldukça yüksek olacak gibi gözüküyor. Apple üreteceği gözlükler için Apple Glass ismini kullanmayı planlıyor fakat bu ismin VR veya AR gözlüklerde mi kullanılacağı yoksa genel bir isim mi olacağı henüz bilinmiyor. Bu gözlükler hakkında bilinen en büyük özellik ise Lidar sensörleri ile beraber geleceği.

Gözlükler 2022’de Kullanıcılar İle Buluşabilir

Apple’ın dikkat ile geliştirdiği AR ve VR gözlüklerine dair genel düşünce gözlüklerin 2023 yılında satışa sunulacağı yönündeydi. Fakat gelen bilgilere göre Apple gözlükleri 2022’nin ilk çeyreğinde kullanıcılar ile buluşturmayı planlıyor. Buda bu yıl içinde Apple Glass’ın tanıtılabileceği anlamına geliyor.

Bu haberlerin resmi bir kaynağa dayanmadığını tekrar belirtelim fakat Apple’ın gözlükler konusunda çalışma içerisinde olduğu yadsınamaz bir gerçek.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu