K-Pop

APRIL’ın Eski Üyesi Hyunjoo’nun Diğer Üyeler Tarafından Zorbalığa Uğradığı İddiası Ortaya Çıktı

İsimsiz bir kişi, çevrimiçi bir platformda yayınladığı gönderide APRIL grubunun eski üyesi Hyunjoo’nun küçük erkek kardeşi olduğunu iddia ederek, genç şarkıcının ekip içindeki zorbalık nedeniyle gruptan ayrıldığını söyledi. Hyunjoo, grubun ilk kadrosunun bir parçası olarak 2015 yılında çıkış yaptı. Sağlık nedenlerinden dolayı ara verdikten sonra Ekim 2016’da gruptan ayrılmaya karar verdi.

APRIL’ın Eski Üyesi Hyunjoo’nun Kardeşi Olduğunu Söyleyen Kişi Açıklama Yaptı

Anonim kişi tarafından yayınlanan paylaşımda ise şunlar yazıyor: “Merhaba, ben APRIL grubunun eski üyesinin küçük erkek kardeşiyim. Yıllardır her zaman gerçeği ortaya çıkarmak istedim. Fakat ablamın geleceği için bunu geri tutuyordum. Ama artık cesur olmam ve konuşmam gerektiğini düşünüyorum ve bu yazıyı yazıyorum. Kız kardeşim Hyunjoo’nun oyunculuk kariyerine odaklanmak için APRIL’dan ayrıldığı söyleniyor ancak bu doğru değil. Grup içinde ciddi şekilde tacize ve zorbalığa uğradı.

april lee hyunjoo
Hyunjoo’nun Zorbalığa Uğradığı İçin Gruptan Ayrıldığı Söyleniyor

Nefes alma güçlüğü ve panik atak sorunları yaşamaya başladı. Sonunda kendi canına kıymayı bile denedi. O zamanları düşündüğümüzde, hem ebeveynlerimiz hem de ben hâlâ kalbimiz parçalanacakmış gibi hissediyoruz. Hyunjoo gruptan ayrılacağı zaman ona bir mektup gönderip şirkete ayrılma nedeni olarak oyunculuğa odaklanabilmesini sunmasını söyledim. Bu yüzden o da öyle yazdı. O zamanlar ailem bile bilmiyordu ve herkes doğru bir karar olduğuna inandı.

Mektubu yazdıktan sonra kız kardeşim, ekibine kendi menfaati için ihanet eden ve anlaşılması güç kötü niyetli yorumların kurbanı olan bir kişi olarak resmedildi. Bundan sonra APRIL üyelerinden herhangi biri özür dilemedi. Hatta grubun bazı üyeleri annemizin ajansı ziyaret ettiğini görünce güldü. Hyunjoo halen mesleği için çok çalışıyor. Ben de onun imajına zarar vermemek için geri çekildim.

Bunları söylüyorum çünkü keyfi yerinde üyelerin yanlış bir şey yapmamış gibi devam etmesini izleyemiyorum. Zor zamanlar geçiriyor olsam da Hyunjoo’nun nasıl hissettiğini düşündüğümde daha da üzülüyorum ve kızıyorum. Artık onların performanslarını görmek istemiyorum. Umarım televizyonda görünmeyi ve aileme o zamanı hatırlatmayı bırakırlar. Artık kız kardeşimin zor zamanlar geçirdiğini görmek istemiyorum.” APRIL grubunun ajansı DSP Media, yanıt olarak iddiaların gerçekliğini araştırdıklarını söyledi.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu