Güncel

Artık Chrome’a Daha Fazla Güncelleme Gelecek

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Google, tarayıcısı Chrome’a uzun zamandır 6 haftada bir güncelleme getiriyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde yeni bir duyuru yayınlayan şirket 2021’in 3 çeyreği ile birlikte Chrome’a daha fazla güncelleme getirileceğini açıkladı. Yani 6 hafta bir güncelleme yayınlayan şirket artık ayda bir güncelleme yayınlayacak.

Artık Chrome'a Daha Fazla Güncelleme Gelecek
Artık Chrome’a Daha Fazla Güncelleme Gelecek

Daha Fazla Yeni Özellik Yayınlanacak

Şirket uzun yıllardır 6 haftada bir güncelleme yayınlamanın yanı sıra 2 haftada bir güvenlik odaklı güncelleme yayınlıyordu. Şirket güncellemeleri sıklaştırarak en mükemmel sürüme daha hızlı ulaşmayı planlıyor. Chrome‘un güncelleme sıklığını arttırması ile beraber Chrome’a gelecek özelliklere de kullanıcılar ile daha hızlı buluşacak. Böylece insanlar yeni özellikleri deneyimlemek için beklemek zorunda kalmayacak.

Google yaptığı açıklamada kurumsal şirketler için 2 ayda bir genişletilmiş kararlılık güncellemeleri çıkaracağını da duyurdu. Bu güncellemeler güvenlik odaklı olacak. Google’ın güncelleme sıklığı arttırma politikasının ardında kullanıcıların internet deneyimini geliştirmenin yanı sıra rakipleri ile rekabet etmeyi de hedeflediği düşünülüyor. Gelişmeleri hep beraber göreceğiz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu