Güncel

Askercell’in Yeni Rakibi Askerfone

Askercell‘in yeni rakibi Askerfone oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri 2015 yılında herkesi şaşırtan bir karar aldı. Bu karara göre askerler kışlalarda kullanmak üzere yanlarında tuşlu telefon götürebiliyor. Askerlerin tuşlu telefonları kullanırken bazı şartları yerine getirmesi gerekiyor. Bunlardan en önemlisi tuşlu telefonlarında askercell olması gerekiyor.

Askercell'in Yeni Rakibi Askerfone
Askercell’in Yeni Rakibi Askerfone

Kendi hatlarını kullanmayan askerlerin yeni faturasız hat alması lazım. Askercell fiyatları 120 TL‘ydi ve içinde 35 TL‘lik hediye kontör bulunuyor. Askerler hediye kontörün 20 TL’siyle paket yapıyor. Bu paketin içinde 1000 dakika ve 1000 SMS bulunuyor. Askerler bu dakikaları mesai içerisinde kullanamasa da SMS’leri 7/24 kullanabiliyor. Askercell’in diğer kuralı ise 5 numara ile konuşabiliyorsunuz. Bu numaraları değiştirme hakkınızda bulunuyor.

Vodofone 2021 yılı içerisinde yeni bir karar alarak askerlerin yanında olmak için asker hattı çıkarmaya karar verdi. Bu karar ile askercell’in yeni bir rakibi Vodofone oldu. Vodofone Türkiye Pazarlama Direktörü olan Uğur Sennaroğlu bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Uğur Sennaroğlu ”Askerlik vazifesini yerine getiren arkadaşlarımıza sevdikleri ile iletişimi hiç kopmasın diye yeni faturasız bir hat çıkardık” açıklamalarında bulundu.

Askerfone’un Özellikleri Nelerdir?

Vodofone aldığı yeni karar ile birlikte askerlere yeni hat satıyor. Turkcell’deki gibi yeni bir hat almanız gerekmiyor. Vodofone askerlerin kullandığı hatlar kendi üzerlerine ve faturasız hat ise numarayı taşıyabiliyor. Askerlerin yeni hatları kısıtlı hat oluyor. Tıpkı Turkcell‘deki gibi mesai saatleri içinde askerler dakikalarını kullanamıyor.

Askerfone'un Özellikleri Nelerdir?
Askerfone’un Özellikleri Nelerdir?

Vodofone’un askerleri için ürettiği bu kısıtlı hatlarda ne kadar dakika ya da ne kadar SMS bulunuyor? Askerfone’un paketi 20 TL ve bu paket içerisinde 500 dakika diğer operatörler ile görüşme, sınırsız Vodofone’lular konuşma ve 1000 SMS bulunuyor. Vodofone daha fazla SMS isteyen askerler için 5 TL karşılığında 1500 SMS paketi satıyor. Askerler 7 numara ile görüşebiliyor. Fakat bunların beşi yurt içi ikisi yurt dışı olması gerekiyor. Bu avantajlı paketlere kışlalarınızda Vodofone hat satan bayilerden ulaşabiliyorsunuz.

Uyarı: Askerler kışlalara kendi sivil hatlarını sokamıyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu