Güncel

Aslında Kullanıcılar Yavaş İnternet İstiyor

İnternet neden yavaş? Türkiye’nin internet hızı düşük mü? Kısa süre önce Speedtest sitesi tarafından açıklanan bilgilere göre ülkemiz, 28.74 Mbps boyutunda sabit internet hızıyla en hızlı sabit internete sahip ülkeler arasında yüz ikinci sırada bulunuyor.

Konu hakkında Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı olan Yusuf Kıraç açıklama yaptı ve bu sorunu kullanıcılara bağladı. Türkiye’nin internet hızı mobilde 36.79 Mbps ile 58. sırada yer alır iken sabit internet hızında ise 28.74 Mbps ile 102. sırada bulundu, Türkiye’nin sabit internet hızında geçen aya göre ile bir sıra düşüş yaşandığı söylendi.

Aslında Kullanıcılar Yavaş İnternet İstiyor
Aslında Kullanıcılar Yavaş İnternet İstiyor

Türkiye’deki Kullanıcılar Yavaş İnternet mi İstiyor?

Yeni Mesaj’a yaptığı duyurularda bu yavaş internet sorunun kulanıcıları sorumlu tutu. Bu olaydan dolayı Türk Telekom Genel Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı, sosyal medya kullanıcıları tarafından ağır bir eleştiriye mağruz kaldı. Yusuf Kıraç, açıklamasının devamında ise hane başına düşen internet kullanıcısına fazla olması internet hızını etkilediğini ifade etti.

Türkiye'deki Kullanıcılar Yavaş İnternet Hızları İstiyor(muş)
Türkiye’deki Kullanıcılar Yavaş İnternet Hızları İstiyor(muş)

Türkiye genelindeki bu sorunun temel sebebi hem altyapıdan dolayı hem de fiyatlardan kaynaklandığını açıkladı. Bu konuda internet servis sağlayıcılarının internet hızına ilişkili olarak çok fazla bir oranda fiyat farkı istemesi ya da gerekli altyapıları sunmaması olaya bağlı tutuldu

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu