Oyun

Assasin’s Creed Valhalla 2 Karakterle Oynanabilecek

Assasin’s Creed Valhalla iki karakter ile de oynanabilecek. Bilindiği üzere oyun içerisinde hem kadın hem de erkek karakter bulunuyor. Assasin’s Creed Odyssey‘de Alexios ya da Kassandra‘yı ikilisinden birini seçip oyunun sonuna kadar da o karakter ile oynuyorduk. Çünkü hikâyenin ilerleyen düzeylerinde seçmediğimiz diğer karakter karşımıza geliyordu. Valhalla ile birlikte iki karakteri de farklı noktalarda görmüş olacağız.

Assasin’s Creed Valhalla ilk tanıtıldığı zaman oyunculara iki tane karakter gösterilmişti. Eivor olarak isimlendirilen bu karakterlerden hangisini seçtiyseniz oyunun sonuna kadar da o karakterle gidileceği düşünülüyordu. Dün IGN‘nin paylaşmış olduğu, Assassin’s Creed Valhalla ile ilgili 3 bölümlük videonun 2. kısmında görünmüş olan bir kareye göre, Kadın ve Erkek karakter arasında istediğimiz zaman geçiş yapabileceğiz.

Assasin’s Creed Valhalla Karakter Seçim Ekranı

Assasin's Creed Valhalla Karakter Seçim Ekranı
Assasin’s Creed Valhalla Karakter Seçim Ekranı

Yukarıdaki görüntüdeki seçeneği seçtiğimiz zaman, Animus, o an ki gücüne bağlı olarak daha güçlü Kadın ya da Erkek hafıza akışını seçmiş olacak. İstediğimiz zaman ise diğer tercihimize de oynayabileceğiz. Ubisoft daha önceki oyunlarında, oynanabilir Kadın karakterlerin azlığı konusunda defalarca eleştiri toplamıştı. Göründüğü üzere Ubisoft, Valhalla’da eleştirileri  fazlasıyla dikkate almış.

Bunun dışında dün Ubisoft Nordic sosyal medya hesabı üzerinden, Assassin’s Creed Valhalla’da bulunan Asgard ve Jotunheim‘den iki resim karesi paylaştı.

Valhalla 10 Kasım‘da PlayStation 5, Xbox Series X ve Series S, PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia, Microsoft Windows platformları için çıkış yapmış olacak.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu