Güncel

Asus Oyuncu Faresi ROG Gladius 3’ü Duyurdu

Çevre birimleri ve bilgisayar donanımları ile yakından tanınan Asus, çift bağlantı seçeneğine sahip oyuncu faresi ROG Gladius 3’un çıkacağını açıkladı. Hem kablolu hem de kablosuz olarak piyasaya sunulacak olan ROG Gladius 3 modeli, sensörler, yeni nesil anahtar soketler ve kablosuz bağlantı içinde olmak üzere teknolojisini yepyeni bir tasarımla birleştirecek.

ROG Gladius 3
ROG Gladius 3

Asus ROG Gladius 3 Özellikleri Nelerdir?

Gladius III’ün hibrit gövde yapısı avuç içi, pençe ve parmak ucu tutuş stillerine uygun bir şekilde karşımıza çıkacak. Kablosuz versiyonu 89 gram, kablolu versiyonu da 79 gram olan fare, önceki neslin aksine epey hafif olacak. USB Type-C portu üzerinden şarj edilebilen farenin kablolu sürümün de sabit ROG Paracord kablo yer alacak.

ROG Gladius 3
ROG Gladius 3 Oyuncu Faresi

ROG Gladius 3’ün gövdesine yerleştirilmiş toplam altı adet programlanabilir düğme bulunacak. Fakat farenin iki ana tuşu, ROG Push-Fit Switch Socket 2 sayesinde başka tuşlarla yer değiştirilebilecek. Switch Socket II, farenin ömrünü uzatmanın yanı sıra, çeşitli mikro anahtarlar kullanarak tuş türünü kişisel tercihlere göre özelleştirmeye olanak tanıyacak. Önceden kurulmuş birimlerin sorun çıkarması durumunda, kutudan fazladan bir anahtar çifti çıkacak. Bu soketlerin güçlendirilmiş yapısı, gelişmiş dokunma hissi ve tıklama doğruluğu için tuş sallanmasını da azaltacak. Kayıtlar ise dahili bellekte tutulacak.

ROG Gladius III Wireless modeli ise, şimdiye kadarki en gelişmiş RF teknolojisini kullanacak. 2,4 GHz kablosuz bağlantı ve Bluetooth 5.1 LE bağlantı çözümlerini destekleyen fare, kullanım rahatlığı açısından üç cihaza kadar bağlantı kurabilecek. Her iki farede maksimum 19.000 DPI seviyesine kadar çıkabilen yeni optik sensörü ve 50g hızlanma ile saniyede 400 inç tarama yapabilecek. Bu sensörün piksel hassasiyetli hareketleri için 1:1 takip oranı sunan fare, ROG Omni ayakları ile en ince hareketleri bile en yüksek hassasiyetle takip edebilecek.

ROG Gladius III’ün fiyatı ise henüz netliğe kavuşmuş değil.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu