K-Pop

ATEEZ ZERO FEVER Part 2 ile Listelerde Yerini Aldı

ZERO: FEVER Part.1’in yayınlanmasından yaklaşık 8 ay sonra ATEEZ ZERO FEVER Part 2’yi yayınladı. Grup daha önce albümün çıkış parçası Fireworks (I’m The One) için teaser paylaştı. Albüm k-pop erkek grubunun çok yönlülüğünü ve inanılmaz yeteneklerini vurgulayan 7 farklı parça içeriyor. 1 Mart pazartesi günü piyasaya sürülen albüm, iTunes En İyi Albümler Listesi’nde hızla üst sıralarda yer aldı.

ATEEZ ZERO FEVER Part 2 Yayınlandı
ATEEZ ZERO FEVER Part 2 Yayınlandı

ATEEZ ZERO FEVER Part 2 ile Hayranlık Uyandırdı

Albüm özellikle Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Endonezya dahil olmak üzere 36 ülkenin listelerinde hüküm sürdü. Ayrıca ZERO: FEVER Part.2, ATEEZ’in dünya çapındaki hayranları arasında muazzam popülaritesini kanıtlayarak iTunes Worldwide Album Charts’ın 1 numaralı yerini aldı. Büyüyen övgü listesine ek olarak grup, Fireworks isimli başlık parçasıyla muhteşem müzik becerilerini de gösterdi.

Albümün piyasaya sürülmesinin hemen ardından bağımlılık yapan şarkı Melon, Bugs ve Genie gibi çeşitli yerel gerçek zamanlı listelere girdi. Ayrıca single, Peru, Rusya ve Brezilya da dahil olmak üzere 20 bölgede iTunes En İyi Şarkılar Listeleri’nde zirveye ulaştı. Büyüyerek muhteşem etkisini sergileyen ATEEZ, son albümüyle yerel büyük müzik sitelerinde de sıcak bir konu haline geldi.

ATEEZ Fireworks

Bu sefer daha ürkütücü bir vibe için yola çıkan ATEEZ, yeni büyüleyici parçalarıyla müzik oyununu bir üst seviyeye çıkardı. Albümdeki şarkılar hip-hop, EDM ve synth-pop gibi çeşitli türlerde yer alıyor. Dahası grubun başlık şarkısı hayranlık uyandıran vokal ve rap yetenekleri içeriyor. Bu durum da ATEEZ’in ülkenin en önemli K-pop gruplarından biri olarak statüsünü pekiştiriyor.

Eşsiz temalarıyla dikkat çeken erkek grubu, son müzik videolarında sarhoş edici dans hareketleri ve yansıtma becerileriyle dikkatleri üzerine topladı. ATEEZ ZERO FEVER Part 2′nin Fireworks’ü için yayınladığı müzik videosu şimdiden 9 milyon görüntülenme sayısını aştı. Dahası parça piyasaya sürüldükten sonra YouTube platformunun trend listesinde zirveye çıktı.

Kaynak
HELLOKPOP

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu