Girişim Yatırım

AWS Activate ile Girişiminizde Başarıya Rahatça Ulaşabilirsiniz

Amazon tarafından geliştirilen ve bir bulut bilişim platformu olan Amazon Web Services (AWS), uygun startup’ların hızla AWS’yi kullanmaya başlamasına ve işlerini/işletmelerini büyütmesine yardımcı olacak AWS destek planı kredileri gibi kullanıcılara birçok avantaj sağlayan AWS Activate hizmetini sunuyor. Bu program; “Activate Founders” ve “Activate Portfolio” olmak üzere iki katmandan oluşuyor.

aws activate
Activate Konsolu Startup’ınızda Başarıya Ulaşmanızı Kolaylaştırıyor

AWS Activate; risk yönetimi ve maliyet kontrolü sağlayarak performans iyileştirmesiyle girişim faaliyetlerinizin her anında sizi destekleyerek başarıyı yakalamanıza yardımcı olmayı amaçlıyor. AWS içeriğini, araçlarını ve kaynaklarını Active profiliniz, ilgi alanlarınız ve AWS kullanımınız ile eşleştirerek sadece size özel geniş kapsamlı konularda kişiselleştirilmiş öneriler sunuyor.

AWS Activate’in Sizin İçin En Uygun Programını Seçin

Kullanmaya başlamadan önce startup’ınızın finansmanlı ya da finansmansız olmasına göre farklı tasarlanmış iki programdan birini seçmeniz gerekiyor. Eğer bir şirket tarafından finanse edilmeyen erken aşamadaki bir startup için başvuracaksanız Activate Founders sizin için uygun olandır. Bu program katmanına başvurabilmek için aktif AWS hesabına sahip olmanız, startup’ınızın en fazla 10 yıllık olması ve başka bir şirket tarafından finanse edilmemesi gibi şartları bulunuyor.

Activate Portfolio’ya ise erken aşamadaki ve büyüme aşamasındaki bir iş geliştirme merkezi, bir girişim sermayesi şirketi ya da bir AWS Activate Sağlayıcısı olarak diğer girişimleri destekleyen başka bir şirketle ilişkili startup’lar başvurabiliyor. Bu programdan yararlanmak için aktif bir AWS hesabının yanı sıra başvuranın LinkedIn profiline de sahip olması gerekiyor.

Başvuru kriterlerinde yine en fazla 10 yıllık bir startup olması ve kazanılan veya kullanılan AWS kredilerinde 100.000 doları geçmemiş olması gibi şartlar da yer alıyor. Ayrıca AWS Activate Konsolunu laptopunuz, tabletiniz veya mobil cihazınızdan istediğiniz zaman ziyaret edebiliyorsunuz.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu