Oyun

Bannerlord Oyuncuları için Sevindirici Haber Geldi

Belki de çıkışını yıllarca beklediğimiz ve bu yılın Mart ayında sunulan Mount & Blade 2:Bannerlord bu uzun bekleyişi sonlandırmıştı. Çıkışının ardından oldukça iyi yorumlar alan oyun, ilk çıktığı gün gibi aktif bir şekilde oynanıyor. Bannerlerlord için yayınlanan resmi modlama aracı ile oyunun sınırları artık daha geniş.

Bannerlord Oyun İçi Görüntü
Bannerlord Oyun İçi Görüntü

Bannerlord Modlama Programı Yayınlandı

Mount & Blade serisinin Warband gibi sevilen oyunlarının en büyük avantajlarından biri mod desteği. Oyunu ana senaryosunu bitiren oyuncular, topluluk tarafından yapılmış olan modları yükleyerek oynamak istedikleri sınırları genişletiyorlardı. Bannerlord için de sınırları genişletmeye yarayacak kit Steam üzerinde yayınlandı.

Bu araç ile ilgili önemli noktalardan biri: oyun zaten topluluk tarafından modlanabiliyordu. Fakat oyuna yenilik getiren programlar 3. parti yazılımlardı. Artık buna gerek kalmayacak; beta olarak yayınlana resmi program ile oyuna yenilik getirmek daha kolay olacak.

Gelen Mod Programın Özellikleri Neler?

  • Etraftaki eşyaları değiştirme.
  • Yeni bölgeler yapabilme veya olanları düzenleyebilme.
  • Harita üzerinde değişikler yapabilme.
  • Level sisteminde değişiklik yapabilme.
  • Yol düzenini değiştirebilme.

Bu özelliklerin dışında grafiklerde oynama yapabilmek için çoğu şey mevcut.

Steam atölyesinde resmi mod aracı kullanılmadan yapılan yüzlerce güzel mod bulunuyor. Oyunculara resmi mod aracını kullandırtmak isteyen Taleworlds, bir de eğitimi belgesi yayınladı. Bu yayınlamış olduğu belgeleri takip ederek mod aracını kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Oyunlarla ilgili son gelişmeleri takip etmek için Teknotomy Oyun kategorisine bakabilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu