OyunFPS

Battlefield 6 Yeni Sızıntılar

Dünyanın en büyük oyun geliştiricilerinden bir tanesi olan Electronic Arts’ın, yapmış olduğu açıklamalara göre yeni Battlefield oyunu, 2021 yılının Sonbahar’ında oyuncularla buluşacak.

Battlefield 6 Platformları

Battlefield 6 hakkında gelen ilk haberlerde oyunun ne zaman çıkacağına dair bazı bilgiler vardı fakat hangi platformlar için çıkacağına dair net bir bilgi söylenmedi. Sonbahar mevsiminde gelecek olan oyunun yeni nesil konsolların sunmuş olduğu avantajlardan oldukça faydalanılarak geliştirileceği düşünülüyordu. Sızan son bilgilere göre ise son çıkacak olan Battlefield oyunu PS4, Xbox One, PS5 ve Series X için olacak. Ek olarak oyun PC oyuncularının da karşısına gelecek.

Electronic Arts'ın Severek Oynanan Oyun Serisi Battlefield'ın Son Çıkacak Olan Battlefield 6 Hakkında Yeni Sızıntılar
Electronic Arts’ın Severek Oynanan Oyun Serisi Battlefield’ın Son Çıkacak Olan Battlefield 6 Hakkında Yeni Sızıntılar

Oyunun eski nesil konsollara gelecek olmasının tabi ki düşündüren sonuçları var. Her iki PlayStation sürümünde de oyunun rahat ve akıcı bir şekilde oynanabilmesi için firma oyunu geliştirirken kısıtlamalar yapıyor. Fakat yapılan açıklamaya göre bu noktada bir sıkıntı olmayacak gibi görünüyor. Henderson’a göre yeni gelecek olan oyunun PS4 ve Xbox One sürümleri farklı bir stüdyoda ya da aynı stüdyonun tamamı ile farklı bir bölümü tarafından geliştiriliyor. Böylelikle de eski nesil konsollarda mecburi bir şekilde kısıtlamalara gidilmiş oluyor. Yeni nesil konsollar için ise Battlefield 6, sunulan tüm teknik avantajlardan kolay bir şekilde faydalanan güçlü bir oyun olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Her iki nesil konsola gelecek olan oyun EA Games’in, her platformda oynayan oyuncular için aynı zevki alması adına çalıştığını gösteriyor. CD Projekt RED’in Cyberpunk 2077 ile PS4’te yaşadığı eleştiri yağmuru sonrası EA’nin eski konsollar için titizlikle çalışması mantıklı görünüyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu