Güncel

Battlefield Mobile Geliyor

Yayıncılığı EA tarafından yapılan ve uzun soluklu bir seri olan Battlefield Mobile geliyor. EA tarafından duyurulmuş olan oyun 2022 yılında oyun dünyasına gelecek. Böylelikle seri ilk kez mobil platformlara gelmiş olacak. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği lansmanla mobil oyununu duyuran şirket, sevenlerini oldukça heyecanlandırdı. 

TheVerge’in vemiş olduğu bilgilere göre oyun Industrial Toys ve EA’ın alt şirketi olan DICE tarafından geliştirilecek

Apex Legends Mobile'dan Sonra Battlefield Mobile Oyun Dünyasına Gelecek
Apex Legends Mobile’dan Sonra Battlefield Mobile Oyun Dünyasına Gelecek

Battlefield Mobile 2022’de Gelecek

DICE tarafından yapılan paylaşımda “Hiç kuşkunuz olmasın, oyun, konsol ve bilgisayardan farklı olacak. Tamamen bağımsız bir şekilde gelecek ve mobil için özel tasarlanacak. Nereye giderseniz gidin Battlefield’ı deneyimlemeniz için Industrial Toys ile birlikte en baştan bir proje üreteceğiz” ifadelerini kullandı

EA, Call of Duty’de olduğu gibi Battlefield’da da mobil cihazlardan yararlanmak istiyor. Call of Duty Mobile, mobil platformlara ilk çıktığında büyük bir lansman yaşamış ve geliştirici ekibin söylediğine göre 100 milyon oyuncuyu görmüştü. Buna ek olarak PUBG Mobile, geçtiğimiz aylarda 1 milyar indirmeyi geçerek oyunculara teşekkürlerini sundu. Bu pazardan yararlanmak isteyen EA, Battlefiel’dı oyunculara duyurdu.

Tüm bunların yanı sıra DICE, bu yıl içerisinde konsola ve bilgisayara gelecek olan Battlefield’ın yeni oyunu hakkında çalışmaya devam ettiklerini söyledi. 

Yeni gelecek olan oyunla ilgili ortaya atılmış iddialar ise oyunun Battle Royale modu içerdiği yönünde. Bunun hakkında açıklama yapmayan şirket oyuncuları meraklandırdı.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu