Güncel

beIN Sports Fenerbahçe’ye Dava Açtı

beIN Sports Fenerbahçe’ye dava açtı. beIN Media Group Türkiye Süper Lig’in yayıncı kuruluşudur. Süper Lig’de Fenerbahçe ve yayıncı kuruluş arasında gerginlikler yaşanıyor. Beşiktaş, Trabzonspor gibi kulüplerde Fenerbahçe gibi yayıncı kuruluşla problemler yaşıyor.

beIN Sports Fenerbahçe'ye Dava Açtı
beIN Sports Fenerbahçe’ye Dava Açtı

Fenerbahçe ve yayıncı kuruluş arasında yaşanan gerginlik sebebi pek fazla bilinmiyor. Fenerbahçe Spor kulübü yaşanan olaylar karşısında tepki amaçlı be Fair basılı t-shirt giydi. Fenerbahçe bunun yanı sıra yayıncı kuruluşa röportaj vermiyor. beIN Medya‘da bu yaşanılanlara başta ses çıkarmadı. Daha sonra Fenerbahçe Spor kulübüne dava açma kararı aldı.

Yayıncı kuruluş’un açtığı dava sonuçlandı. Sözcü’den Hayati Arıgan 2 Mart tarihli haberinde davanın Fenerbahçe lehine sonuçlanabileceğini yazdı.

beIN Sports Fenerbahçe’ye Dava Açtı Ama Davayı Kaybedebilir

beIN Fenerbahçe’ye dava açtı. Fenerbahçe’nin maçlara be Fair baskılı t-shirt ile çıkıyordu. Yayıncı kuruluşta markaya tecavüz adı altında dava açtı. Yayıncı kuruluş Fenerbahçe’nin maç öncesinde, ısınmalarda ve maç sonlarında yaptığı hareketler ile markanın değerini düşürmeye yönelik hareketler yaptığını mahkemeye sundu.

beIN Sports Fenerbahçe'ye Dava Açtı
beIN Sports Fenerbahçe’ye Dava Açtı Ama Davayı Kaybedebilir

Yayıncı kuruluş ilk olarak Fenerbahçe’nin maçlarda bu şekilde davranmaması şeklinde mahkemeye istekte bulundu. Hatta bunu Fenerbahçe Trabzonspor maçında yaptırmayı hedefliyordu. Fakat karar 2 Mart tarihinde verildi.

Fenerbahçe kulübü beIN Sports ne kadar dava açsa da yaptığı hareketlerde ısrar ediyor. Fenerbahçe yayıncı kuruluşun tarafsız olduğuna inandığı zaman hareketlerini durduracağını hakime sundu.

Mahkemenin Fenerbahçe’yi haklı bulma ihtimali bulunuyor. T.C Anayasa’sının 26. maddesini esas alarak Fenerbahçe’nin düşüncelerini ortaya çıkarma ve yayma özgürlüğüne sahip olduğunu ve markaya tecavüzün olmadığı kararını verebilir.

Şu anlık iki taraftan da bir açıklama gelmedi. Önümüzdeki günlerde beIN Medya Grup’un önemli yöneticilerinden birinin açıklama yapacağı düşünülüyor. beIN Sports’un açıklamasından sonra Fenerbahçe Spor kulübünün de açıklama yapması bekleniyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu