Güncel

Bill Gates Clubhouse’da Neden Android Kullandığını Açıkladı

Büyük firmalardan biri olan Microsoft’un kurucusu Bill Gates Clubhouse uygulamasında bir sohbete katıldı. Gates, katılmış olduğu sohbette neden iPhone yerine Android kullanmayı tercih ettiğini açıkladı. Ses tabanlı bir uygulama olan Clubhouse’ta Bill Gates genel olarak gündem ve kendi hayat tarzıyla ilgili konuştu. Ancak geçen gün yaptığı sohbette dinleyicilerin oldukça dikkatini çeken bir açıklamada bulundu.

Bill Gates'in Tercihi Android
Bill Gates’in Tercihi Android

Bill Gates Clubhouse’da Andrew Ross Sorkin’in Sorularına Cevap Verdi

Dünya genelinde çok fazla ilgi çeken Clubhouse uygulaması şu an için sadece iPhone kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Bunun üzerine Clubhouse’ta Andrew Ross Sorkin, Bill Gates’e Android haricinde yanında sürekli bir iPhone taşıyıp taşımadığını sordu. Gates, dünya üzerinde olan biteni takip edebilmek için bir iPhone’a sahip olduğunu söyledi. Ek olarak yanında sadece Android işletim sistemine sahip olan bir akıllı telefon taşıdığını ifade etti.

Bill Gates Clubhouse'da
Bill Gates Clubhouse’da iPhone Kullanmayı Tercih Etmediğini Söyledi

Aslında bir Android telefon kullanıyorum. Her şeyi takip etmek istediğim için, sık sık iPhone’larla oynarım, ancak yanımda taşıdığım Android olur. Android üreticilerinden bazıları Microsoft yazılımını benim için kolaylaştıracak şekilde önceden yükledi. Yazılımın işletim sistemine nasıl bağlandığı konusunda daha esnektir. İşte buna alışmaya başladım.

Bill Gates

Bill Gates Clubhouse’da bu şekilde açıklama yapmasının ardından biraz eleştirildi. Çünkü pek çok insana Gates’in söyledikleri mantıklı gelmedi. Bir iPhone’da Microsoft uygulamalarını kullanmak istediğinizde App Store’dan indirebiliyorsunuz. Bu yüzden Gates’in ifade ettikleriyle ne demek istediği tam olarak anlaşılamadı.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu