Güncel

Binance Borsasına Nasıl Para Yatırılır?

Son dönemde balina olarak adlandırılan büyük yatırımcıların altın veya diğer yatırım araçları haricinde kripto paralara girmesi ile birlikte kripto para sektöründe büyük bir artış yaşandı. Buda boğa sezonu olarak adlandırılan yükseliş sezonunu başlattı. Hal böyle olunca da insanlar kripto para sektörüne akın etmeye başladılar. Ülkemizin bu konuda dünyada önemli bir yere sahip olduğunu belirtelim. Peki dünyanın en büyük kripto para borsası olan binance borsasına nasıl para yatırılır?

Binance Borsasına Nasıl Para Yatırılır ?
Binance Borsasına Nasıl Para Yatırılır ?


İşte Binance Borsasına Nasıl Para Yatırılır Sorusunun Cevabı

Binance dünyanın en büyük ve hacmi en fazla olan kripto para borsası. Hal böyle olunca da insanların Binance da işlem açması tavsiye ediliyor. Peki Binance‘a nasıl para aktaracağız? Bu sorunun iki farklı cevabı var. Binance’a para göndermenin ilk yolu papara üzerinden gönderim yapmak. Bu yol diğer yola göre meşakkatli olmak ile beraber daha uzun sürmektedir. Buna ek olarak daha maliyetli bir seçim olmasına rağmen daha güvenli bir yoldur.

Binance’a para göndermenin ikinci yolu ise binance’ın ülkemiz için oluşturduğu TR Binance’a veya paribu, BtcTurk gibi yerli borsalara para aktarmak. Bu konuda kripto paraların temelleri devreye giriyor. Örneğin Tron adı verilen kripto paranın kendi gönderim ağı mevcut. Zaten Tron’un şirketine bakacak olursak para transferi için özelleştirilmiş bir şirkettir. Binance’a transferi yerli borsalar ile yapmak isterseniz tron ağı yardımı ile yapmak mümkün. Fakat iki borsanın da tron ağında işlemde olduğundan emin olmak zorundasınız. Ayrıca bu işlemin yaklaşık yarım saat sürdüğünü belirtelim.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu