Güncel

BİP Bir Günde 100 Bin Kez İndirildi

Son zamanların en tartışılan konusunu Whastapp’ın 8 Şubat da uygulanmaya başlayacak yeni gizlilik sözleşmesi. Dünyanın her yerindeki kullanıcılara gönderilen yeni sözleşme ile birlikte Whatsapp artık kişisel verilerimizi Facebook ile paylaşabilecek. Durum böyle olunca Facobook’ın gizlilik konusundaki olumsuz geçmişi de göz önüne alındığında kullanıcılar sözleşmeyi kabul etmek yerine farklı çözümler üretmeye başladılar.

Tartışmaların başlaması ile birlikte bir çok kullanıcı Whatsapp’ı kullanmayı bırakmaya karar verdi. Bu konuda kullanıcılara bir çok tavsiye gelmeye başladı. Örneğin Elon Musk yaptığı paylaşımda Signal adındaki uygulamayı kullanmayı tavsiye ederken ülkemizde kullanımı artan uygulama ise BİP olarak öne çıktı.

BİP Bir Günde 100 Bin Kez İndirildi
BİP Bir Günde 100 Bin Kez İndirildi

BİP Bir Günde 100 Bin Kullanıcı Kazandı

Whatsap ile ilgili tartışmaların devam ettiği sırada gelen resmi açıklamalara göre BİP bir günde 100 bin kez indirildi. Buda şu sıralar alternatif arayan kullanıcıların BİP’e ilgi göstermeye başladıkları anlamına geliyor . Bu ilginin nedeni ise hiç şüphesin Whatsapp’ın kullandığı uçtan uca şifreleme özelliğini kullanması ve verileri Türkiye’de depoluyor oluşu.

BİP Ve Whatsapp Çok Benzer Uygulamalar

Bu güne kadar BİP’i deneyimlemediyseniz BİP’in Whatsapp’tan bir eksiği olmadığını belirtelim.192 ülkede aktif olarak kullanılabilen uygulama mesajlaşmaya ek olarak görüntülü ve sesli iletişim imkanı da sağlıyor. Bunlara ek olarak farklı diller arasında otomatik çeviri yapabilen uygulama para transferi ne de imkan sağlıyor. Açıklanan verilere göre BİP aylık 10 milyon aktif kullanıcıya sahip.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu