Güncel

Bir Youtuber 7 Yıl Önceki Bağıştan 11 Bin Dolar Kazandı

Youtube platformunda yaklaşık 325 bin abonesi bulunan müzisyen, ressam ve YouTuber Alicia Dawn “Ali” Spagnola  2008 yılında Free Paintings adlı bir proje başlatmıştı. Bu proje kapsamında e-posta üzerinden istekler topluyor ve istek gönderen takipçilerine  12×12 inç boyutunda resimler çizerek ücretsiz olarak yolluyordu. Bu güne kadar yaklaşık 2700 resim yaptığını ifade eden  Spagnola’nın ana gelir kaynağı ise gelen bağışlardı.

Bir Youtuber  7 Yıl Önceki Bağıştan 11 Bin Dolar Kazandı
Bir Youtuber 7 Yıl Önceki Bağıştan 11 Bin Dolar Kazandı

Yıllar önce proje için  Spagnola’ya e-posta atan bir takipçisi  Bitcoin ile bağış yapmak istediğini ve kripto para birimi ile bağış kabul etmesi gerektiğini söylemişti. E-posta da “İnternet üzerinden para göndermeyi ve almayı kolaylaştıran yeni bir sanal para birimi olan Bitcoin’i çizmen için sana 50 dolar değerinde Bitcoin göndermek istiyorum.” ifadeleri kullanılmıştı.

Spagnola, o günlerde pek de değeri olmayan Bitcoin ile bağış teklifini kabul etti. Ve e-postanın sahibi için  12×12 inç büyüklüğünde bir Bitcoin resmetti. Daha sonra geçen zamanda  spagnola Bitcoin’e sahip olduğunu tamamen unuttu. Geçtiğimiz günlerde e posta hesabını kontrol ederken söz konusu e-posta ile tekrar karşılaşınca 7 yıl önceki bağıştan 11 bin dolar kazanmış olduğunu gördü.

Spagnola tüm bu bağış hikayesi hakkında detaylı bir video çekti ve ismini de “Yanlışlıkla Bitcoin Zengini Oldum” koydu. Ayrıca yıllar önce kendisine e-posta gönderen takipçisine de çok büyük bir resim yaparak teşekkür etti.

Spagnola 7 Yıl Önceki Bağıştan 11 Bin Dolar Kazandı

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu