Teknotomy Dosya

Birbirinden Zevkli Google Hileleri

Birbirinden zevkli Google hilelerini öğrenmeye ne dersiniz? Hayatımızın merkezinde olan ve gün içerisinde milyonlarca kez girip merak ettiğimiz her şeyi aratıp öğrendiğimiz Google aslında o kadar da sıkıcı sayılmaz. Google’nin birbirinden zevkli milyonlarca hilesi bulunuyor. Fakat bu yazımızda insanlar tarafından çok sevilen hilelere değinmeyi planlıyoruz.

Birbirinden Zevkli Google Hileleri
Birbirinden Zevkli Google Hileleri

Google hileleri o kadar çok seviliyor ki Tiktok’ta bunun için ayrı bir konsept yer alıyor. Google hilelerini anlatan binlerce TikToker bulunuyor. TikTokerlar bu hileleri part şeklinde sunuyor. Şu ana kadar çekilmiş part videolar arasında en çok Google hileleri 5 ilgi çekti.

Google hileleri son zamanlarda ilgi çekmeyi başarsa da internet kullanıcıları hilelerden önce farklı amaçları olan siteleri kullanıyordu. Görmeyi çok istediğiniz bir şehri arabanın içinden izleyerek gezebiliyorsunuz. Bunun gibi eğlenceli internet siteleri eskisi kadar rağbet görmese de hala belli bir kitleye hitap etmeyi başarıyor. Peki eğlenceli internet sitelerini geri de bırakmayı başaran Google hileleri neler?

Öğrenince Hem Eğlenebileceğiniz Hem de Şaşıracağını Google Hileleri

Google hilelerinin bu kadar çok rağbet görmesini aslında Berk Çoşkun sağladı diyebiliriz. Google hileleri Berk Çoşkun yazdığınız zaman karşınıza hem TikTok’ta çektiği videolar hem de YouTube kanalında çektiği videolar geliyor. Bu yazımızda hem Berk Çoşkun’un anlattığı hileleri hem de Google’ın farklı hilelerini inceleyelim.

1- Bill Gates’in Sahip Olduğu Servet ile Neler Alınır?

Bill Gates'in Sahip Olduğu Servet ile Neler Alınır?
Bill Gates’in Sahip Olduğu Servet ile Neler Alınır?

Google hile dediğiniz zaman ilk olarak Türk kullanıcılarının aklına Bill Gates parasını harcama geliyor. Bunun sebebi bilinmese de Türk kullanıcılarının en sevdiği hileler arasında yer alıyor. Peki Bill Gates’in parasını nasıl harcıyoruz? Google’a ”spend bill gates money” yazmanız gerekiyor. Daha sonra çıkan ilk sayfaya tıklıyorsunuz. Ardından Bill Gates’in parasıyla neler alabileceğinizi görüyorsunuz.

2- Simetri Hastalığınız Varsa Bu Hileyi Denemeyin

Simetri Hastalığınız Varsa Bu Hileyi Denemeyin
Simetri Hastalığınız Varsa Bu Hileyi Denemeyin

Google ”askew’‘ yazan kullanıcılarına sürpriz bir sayfa sunuyor. Eğer simetri hastalığınız varsa bu hileyi denememenizi öneriyoruz. Çünkü Google bu hile de sayfayı sağa eğimli bir şekilde sunuyor. Görüntüyü gördükten sonra simetri hastalığınız olmasa bile rahatsız olabiliyorsunuz.

Dikkat: Bu hileyi uzun süre izlerseniz halüsinasyonlar görmeye başlıyorsunuz. Bazı fotoğraflarda subliminal mesajlar içerebiliyor.

3- Efsane Yılan Oyununu Tekrardan Oynamak İster Misiniz?

Efsane Yılan Oyununu Tekrardan Oynamak İster Misiniz?
Efsane Yılan Oyununu Tekrardan Oynamak İster Misiniz?

Google hile oyunları ile saatlerce vakit geçirebiliyorsunuz. Çünkü bu oyunlar bir zamanların efsane oyunları. Eski tuşlu telefonlarda vazgeçilmez olan yılan oyununu tekrar oynamak istiyorsanız hileler sayesinde oynayabiliyorsunuz. Google‘da ister ”yılan oyunu” yazarak ister ”play snake” yazarak oyunu oynayabiliyorsunuz. Arama kısmına bunları yazdıktan sonra Google size direkt oyunu gösteriyor. Ekranda yer alan oyunu oynaya tıklayarak oyuna başlayabiliyorsunuz.

4- Büyücü Olmak İster Miydiniz?

Büyücü Olmak İster Miydiniz?
Büyücü Olmak İster Miydiniz?

En çok ilgi çeken Google hilesi Oz Büyücüsü isimli hile oldu. Bu hilede insanların ilgisini çeken şey bilinmese de hileyi denedikten sonra çok güzel bir görüntü ortaya çıkıyor. Hileyi yapmak için Google’a ”wizard of oz” yazmanız gerekiyor. Çıkan arama sonucunda sağ tarafta yer alan bilgi kartının altında iki tane çocuk ayakkabısı yer alıyor. Bunlara tıkladığınız zaman ekranda değişik şeyler yaşanıyor. Sayfayı eski haline getirmek istiyorsanız ekranın sağ tarafında yer alan kasırgaya tıkladığınız zaman sayfanız eski haline geliyor.

5- Ücretsiz ve Reklamsız Film İzlemeye Ne Dersiniz?

Ucretsiz ve Reklamsiz Film Izlemeye Ne Dersiniz
Ücretsiz ve Reklamsız Film İzlemeye Ne Dersiniz?

Bu Google hilesi ile reklamsız ve ücretsiz olarak film izleyebiliyorsunuz. Bildiğiniz üzere bir filmi ya da diziyi izlemek istiyorsanız ya ücretli platformlardan reklamsız izleyebiliyorsunuz ya da herhangi bir ücret vermeden kaçak olarak izleyebiliyorsunuz. Legal olmayan sitelerden izlediğiniz zaman reklam ile uğraşıyorsunuz. Hileler sayesinde ücretsiz ve reklamsız istediğiniz içeriği izleyebiliyorsunuz. Nasıl mı?

Reklamsız film izleme işlemi için Google’a izlemek istediğiniz içeriğin ismini yazıyorsunuz daha sonra boşluk Google Drive yazıyorsunuz. Daha sonra çıkan ilk sayfaya tıkladığınız zaman reklamsız film izleyebiliyorsunuz.

6- Uzayda Google Nasıl Kullanılır?

Uzayda Google Nasıl Kullanılır?
Uzayda Google Nasıl Kullanılır?

Google yer çekimi olmadığı zaman nasıl kullanılıyor diye merak ediyorsanız bu hileye bakmanızı öneriyoruz. Google’a ”google gravity” yazıp kendimi şanslı hissediyoruma tıklamanız gerekiyor. Tıkladıktan sonra Google’nin ana sayfasında kalıyorsunuz. Fakat farenizi kıpırdatmazsanız hiç bir şey olmuyor. Fareyi kıpırdattıktan sonra stres atmaya birebir olaylar yaşanıyor.

7- Pacman Oynamak İster Misiniz?

Pacman Oynamak İster Misiniz?
Pacman Oynamak İster Misiniz?

Google hileleri oyun bile oynatıyor. Bir zamanların efsane oyunu Pacman’i herhangi bir program indirmeden hileler sayesinde oynayabiliyorsunuz. Google pacman yazıldığı zaman ilk sayfada ve ilk aramada size oyunu sunuyor. Oyunu oynaya tıkladığınız zaman tek yapmanız gereken canavarlardan kaçmak oluyor.

8- Hacker Olmak İster Misiniz?

Hacker Olmak Ister Misiniz 1
Hacker Olmak İster Misiniz?

Google hileleri hacker olmanızı sağlıyor. İnsanlar film izledikten sonra hacker olmak istiyor. Bunun bir nebze de olmasını istiyorsanız bu hileyi kullanmanızı öneriyoruz. Nasıl hacker olabiliyorsunuz? Google’a ”hacker prank simulator” yazmanız gerekiyor. Google’da arattıktan sonra ilk çıkan sayfaya tıkladığınız zaman tüm devletlerin aradığı azılı bir hacker oluyorsunuz.

9- Birbirinden Komik Fotoğraflar Görmeye Ne Dersiniz?

Birbirinden Komik Fotoğraflar Görmeye Ne Dersiniz?
Birbirinden Komik Fotoğraflar Görmeye Ne Dersiniz?

Birbirinden komik fotoğrafları görmek istiyor musunuz? İşte en zevkli hile geliyor. Google’a ”pointer pointer” yazdıktan sonra çıkan arama sonucunda ilk sayfaya tıkladığınız zaman karanlık bir sayfa açılıyor. Burada sizden farenizi karanlık alanda bir yere bırakmanızı istiyor. Fareyi bıraktıktan sonra komik bir fotoğraf geliyor.

10- Herkesin Merak Ettiği Thanos Hilesi

Herkesin Merak Ettiği Thanos Hilesi
Herkesin Merak Ettiği Thanos Hilesi

Google Hileleri Thanos insanlar tarafından en çok merak edilen hileler arasında yer alıyor. Bu hile Marvel’ın son zamanlarda popüler olan kahramanından esinlenerek oluşturuldu. Google’a ”thanos” yazdığınız zaman sağ tarafta bilgi kartı yer alıyor. Bilgi kartının altında filmin vazgeçilmez eşyası olan kutsal taşlarla kutsanmış eldiveni görebiliyorsunuz. Buna tıkladığınız zaman arama sonuçlarında çıkan sayfaların tek tek silindiğini görebiliyorsunuz.

11- Matematiğin Sizi Ne Kadar Sevdiğini Merak Ettiniz Mi?

Matematiğin Sizi Ne Kadar Sevdiğini Merak Ettiniz Mi?
Matematiğin Sizi Ne Kadar Sevdiğini Merak Ettiniz Mi?

Bu Google hilesi herkes tarafından biliniyor. Yukarıda yazan denklem sizin için ne ifade ediyor ya da bu denklemi hemen çözebilir misiniz? Google sizin için bu denklemi hemen çözüyor ve matematiğin sizi ne kadar çok sevdiğini gösteriyor.

12- Canınız Sıkılıyorsa Saatlerce İzleyebileceğiniz Görüntüler

caniniz sikiliyorsa saatlerce izleyebileceginiz goruntuler
Canınız Sıkılıyorsa Saatlerce İzleyebileceğiniz Görüntüler

Bolca vaktiniz varsa ve yapacağınız bir şey yoksa bu Google hilesi sizleri eğlendirceğini düşünüyoruz. Saatler birbirinden farklı görseli izliyorsunuz. Fakat bu görseli izlerken sıkılmayacağınızı garanti ediyoruz. Google’a ”zoomquilt” yazarak aratmanız gerekiyor. Arama sonuçlarında çıkan ilk sayfaya tıkladığınız zaman saatlerce izleyebileceğiniz görsel şov başlamış oluyor.

13- İngilizce Kompozisyon Yazamıyorsanız Bu Hileden Sonra Artık Çok Rahat Yazabilirsiniz

İngilizce Kompozisyon Yazamıyorsanız Bu Hileden Sonra Artık Çok Rahat Yazabiliyorsunuz
İngilizce Kompozisyon Yazamıyorsanız Bu Hileden Sonra Artık Çok Rahat Yazabiliyorsunuz

Google hileleri yazımızın son hilesine geliyoruz. Bu hile ile akademik dilde İngilizce kompozisyon yazabiliyorsunuz. İngilizce özellikle ülkemizde en büyük sorunlardan biri ve İngilizce bir metin yazmak bazen günler alabiliyor ama bu hile ile artık istediğiniz gibi İngilizce kompozisyonlar yazabiliyorsunuz. Nasıl mı?

Google’a ”essay typer” yazıyorsunuz. Arama sonuçlarında ilk çıkan sayfaya tıklıyorsunuz. Çıkan sayfada yazacağınız İngilizce kompozisyonun konusunu yazıyorsunuz. Konuyu belirttikten sonra karşınıza Word sayfası çıkıyor. Bundan sonra iş basit istediğini tuşa basın. Siz karmaşık tuşlara bassanız bile konunuzla alakalı ve anlamlı bir metin ortaya çıkıyor. İstediğiniz kadar yazabiliyorsunuz.

Google hilesi denildiği zaman akla gelen tüm hileleri paylaştık. Size göre en iyi hile hangisi ya da hangi hile işinize daha çok yaradı?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu