Güncel

Birçok Pokemon Kartını Twitch Yayınında Yok Etti

Dünya genelinde binlerce koleksiyoncu her yıl yüz binlerce dolarlarını Pokemon kartlarına yatırıyor. Pokemon özelliklerinin ve karakterlerinin yer aldığı kartların tanesi 200 bin doları aşabiliyor. Bu kartların dışarıdan bakıldığı zaman tek özellikleri ise fazlası ile nadir kartlar olması.

Geçtiğimiz akşam ise ‘sodapoppin‘ ismi ile bilinen yayıncı Chance Morris, birçok koleksiyoncuyu sinir edecek hareket yaptı. Morris, fazlası ile nadir olan onlarca Pokemon kartını eline alarak, bunları yok edebilmek için tüm yolları denedi. Bu yollardan birisi de The Boring Company‘nin ateş silahını kullanarak kartı yakmaktı.

Birçok Pokemon Kartını Twitch Yayınında Yok Etti
Birçok Pokemon Kartını Twitch Yayınında Yok Etti

Pokemon Kartlarını 5 Saatlik Yayında Yok Etti

Chance Morris, birçok Pokemon kartını çeşitli yollar kullanarak değersiz hale getirdi. Bu yayınında eş zamanlı olarak 100 bin izleyici aşmayı da başardı. Chance Morris‘in hedef tahtasına Pokemon kartlarını koyma sebebi ise Twitch‘te şu sıralar trendleşen, zor bulunan kartların açıldığı yayınlardı.

Bu yayınlarda çeşitli yayıncılar fiyatı oldukça yüksek olan nadir kartları açıyorlardı. Morris’in yayınında gösterip ve yok ettiği kartlar arasında ise değeri 5.000 dolardan fazla kartlar da bulunuyor. Fakat Morris, bu yayınını trendlere kendini göstermek için değil, diğer yayıncılara tepki göstermek için yaptığı ifade ediliyor.

Pokemon kartlarını 5 saatlik yayında yok etti
Pokemon kartlarını 5 saatlik yayında yok etti

Kutuların içinden nadir kart çıkarma heyecanı, CS:GO‘da kutu açmanın verdiği heyecanın yerini fazlası ile almıştı. En kötüsüyse bu kart açılışları bir tür kumardı. Morris, kasım ayında yaptığı bir twitch yayınında “Yayında 21 oynadığım zaman ‘çocukları kumara teşvik etmek’ nedeni ile fazla tepki aldım. Şimdi ise Pokemon popülerleşti ve herkes bunu çok seviyor. Pokemon, çocuk dostu etiketi ile kumara dönüştü.” ifadelerine yer vermişti.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu