Güncel

Birleşik Krallık’ta Kripto Para Yasaklanıyor

Birleşik Krallık’ta, kripto paralar ve türevleri, borsa senetlerinin satışı 6 Ocak 2021 tarihinden itibaren yasaklanacak.

Birleşik Krallık Finansal Yürütme Kurumu’ndan yapılan açıklamaya göre, yasaklamaya neden olarak kripto para ve türlerinin zarar vereceği gösterildi.

Kripto para ve türevleri
Kripto para ve türevleri

FCA açıklaması, yasaklama yalnızca perakende müşterilere yapılacak satışlar için geçerli. Bu gelmiş olan yasakla birlikte perakende müşterilerin 53 milyon sterlininin korunmuş olacağı vurgulandı.

Bu açıklamalar göre yasak, bitcoin, ether, ripple gibi kripto paralar ve türevlerin borsa yatırım fonlarının satış, pazarlama ve dağıtımını kapsıyor.

Kripto paraların güvenilir bir şekilde değerlendirmenin doğasında var olan zorluklara dikkat çeken Birleşik Krallık Finansal Yürütme Kurumu Strateji ve Rekabet Birimi Başkanı Sheldon Mills; ayrıca önemli fiyat sallantısının da özellikle perakende kullanıcıları kripto türevlerinin alım satımından zarar görme riskiyle karşı karşıya bıraktığına dikkat çekti. Bunun önemli düzeyde gerçekleştiğine dair kanıtımız var; bu yasak, uygun bir koruma düzeyi sağlayacak dedi.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu