Girişim Yatırım

Bitcoin 1 Milyon Dolar İşlem Hacmini Geçti

Pandemi dolayısıyla en çok zarar gören ülkelerinden biri hiç şüphesiz Amerika oldu. Amerika bu durumdan ötürü geçtiğimiz hafta yeni teşvik paketini kabul etmek zorunda kaldı. Tabi Amerika gibi büyük bir ülkenin teşvik paketi açıklaması sadece Amerika vatandaşlarını değil Bitcoin yatırımcılarını da mutlu etti. Zira teşvik paketinin olumlu havası ile beraber Bitcoin 1 milyon dolar işlem hacmini geçtiğini açıkladı.

Bitcoin 1 Milyon Dolar İşlem Hacmini Geçti
Bitcoin 1 Milyon Dolar İşlem Hacmini Geçti

Tabi bu durumun nedenlerinden bir diğeri de kurumsal şirketlerin Bitcoin‘e olan ilgisi bu iki olumlu gelişme birleşince Bitcoin’in değerinin artması kaçınılmaz oldu. Bitcoin son bir günde değerini yüzde 7.48 arttırarak 53 bin 700 dolar seviyelerine kadar geldi.

Kurumsal Şirketler Bitcoin Topluyor

Dediğimiz gibi Bitcoin de yaşanan değer artışının önemli nedenlerinden biri de kurumsal şirketlerin Bitcoin yatırımlarını sıkılaştırmış olması. Zira geçtiğimiz günlerde  Soros Fund Management ve Morgan Stanley gibi dev şirketlerinde aralarında bulunduğu bir grup şirket Bitcoin’e bağlı yatırım şirketi NYDIG‘a yatırımda bulundu.

Şirketler toplamda 200 milyon dolar yatırım gerçekleştirdi. NYDIG’ın aldığı bu yatırım gelecek için umut vadetse de Bitcoin ve diğer kripto paraların risk teşkil ettiğini unutmamak gerek.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu