Güncel

Bitcoin Bir Gecede 3.000 Dolar Değer Kaybetti

Son bir kaç yılın hem en çok tercih edilen hem de en çok tartışılan yatırım araçlarından bir tanesi olan Bitcoin bir süredir yatırımcısını mutlu ediyordu. Hatta geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in TL karşısında ki değeri 100.000 TL ‘yi aşmıştı. Buna ek olarak Dolar üzerinden al sat yapan yatırımcılar da rekor üzerine rekor kırdılar. Bitcoin 2017’den sonra en yüksek noktasına geldi fakat şu an tam tersi bir olay yaşanıyor.

Bitcoin geçtiğimiz çarşamba günü 19.374 seviyelerine ulaşarak tarihi bir rekor kırdı. Ancak rekorun ardından geçen bir kaç saatlik süreçte çok ciddi bir değer kaybı yaşandı. Bitcoin bir gecede 3.000 dolar değer kaybetti. Yani bir anda 19.374 seviyesinden 16,857 seviyesine geriledi. Şu an da ise 17,011 seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin Bir Gecede 3.000 Dolar Değer Kaybetti
Bitcoin Bir Gecede 3.000 Dolar Değer Kaybetti

Bitcoin Bu Sene yüzde 160 Değer Kazandı

Bitcoin en son 2017 yılında bu kadar keskin bir yükseliş yaşamıştı. Yaşanan boğa sezonu ile birlikte bir çok yatırımcı adeta zengin olmuştu. Fakat tam da şu an yaşanan durum gibi bu keskin yükselişin bir de keskin düşüşü olmuştu. Bu senenin başında Bitcoin 6,500 dolar civarında işlem görüyordu. Yani şu anda yüzde 160 artmış durumda.

Bir çok yatırımcıya göre Bircoin’in bu kadar değerlenmesinin temel nedeni dünyayı etkisi altına alan Corona virüs salgını. Nexo isimli altcoin kurucularından Antoni Trenchev konu ile alakalı yaptığı açıklamada uzun vadede Bitcoin’in düşmesi için hiçbir sebep göremiyorum dedi. Sağlıklı bir pazarda yükselişler kadar düşüşlerinde olması gerektiğini söyleyen Trenchev bu sene ki yükselişin oldukça normal olduğunun altını çizdi.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu