Dijital Pazarlama

Bitcoin Denetleniyor Mu?

Bitcoin denetleniyor mu? Bitcoin nedir? sorusu kadar merak ediliyor. Dijital piyasalarla ilgilenmeyen kişiler bile Bitcoin’i biliyor. Teknoloji çağında yaşadığımız bu dönemde artık her şey dijitalleşiyor. Yakın zamanda Türk Lirasını da dijital piyasa da görebilir miyiz? Sadece TL’yi değil Euro, Dolar ve diğer para birimleri dijitalleşiyor. Gerçek hayatta kullanılan paralar neden dijitalleşiyor? Sert iniş ve çıkışlar yaşayan Bitcoin’i durdurmak için böyle bir plan yapılıyor.

Bitcoin Denetleniyor Olsaydı Ne Olurdu
Bitcoin Denetleniyor Olsaydı Ne Olurdu

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, Reuters’ın Next etkinliğinde medya ile bir araya geldi. Lagarde’nin gündeminde Covid-19 ve Bitcoin’in piyasalara olan etkisiydi. Merkez başkanı Bitcoin’in çok tehlikeli olduğunu ve amacının dışında kullanılmaya başlandığını açıkladı.

Kara Para Aklama Merkezi Denilen Bitcoin’in Denetlenmesi Gerekiyor mu?

Merkez başkanı Bitcoin kara para aklama yeri olduğunu ve piyasayı çok farklı etkilediğini açıkladı. Merkez başkanı Bitcoin için spekülatif yatırım aracı olduğunu düşünüyor. Kara para aklayan kişilerin kanunlardaki boşluklardan yararlandığını ve bu denetlenmez ise kontrol edilmeyecek bir hale dönüşeceğini düşünüyor.

Bitcoin Denetleniyor Mu?
Bitcoin Denetleniyor Mu?

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde dünya hükümetlerine seslendi. Kanunlardaki boşluklardan yararlanan yatırımcıların ve kara para aklayan kişilerin önüne geçmek istiyorsanız kanunları yeniden düzenlemeniz gerekiyor. Bu konuda Avrupa Merkez Bankası’nın yanınızda duracağından emin olun ifadelerini kullandı.

Bitcoin son zamanlarda düşüş yaşasa da yükselişi durdurulamıyor. Avrupa Merkez Başkanına göre Euro’nun 5 yıl içerisinde dijitalleşeceğini ve bu yükselişi durduracağına inanıyoruz ifadelerini kullandı.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu