Güncel

Bitcoin Fiyatı 16 Bin Dolar İle Zirveye Mi Gidiyor?

Bitcoin fiyatı 13 Kasım 2020 itibarı ile 16,019 dolara ulaşmayı başardı. Kripto para bu tepe noktasını en son Ocak 2018’de görmüştü.

Son dönemde tekrardan popülerleşen Bitcoin, ufak adımlar atmış olsa da yükselişine hız kesmeden devam ediyor. Geçmiş günlerdeki süreçte 20 bin dolar bandını zorlamış olan ancak sonrasında hızla düşüşe geçen Bitcoin, tekrar o noktaya dönmeye hazırlanıyor.

Bitcoin Fiyatı 16 Bin Doları Geçti

Bitcoin, son bir yıllık süreçte değerini iki katına çıkarmayı başardı. Bundan birkaç yıl önce de benzer bir artış yaşayan Bitcoin’in fiyatı 20 bin dolar seviyesini zorlamıştıCoinDesk’e göre 16 bin seviyesine en son 8 Ocak 2018’de erişebilen Bitcoin, bir saatte dolar bazında %1’den daha fazla bir değer kazanmış oldu.

Bitcoin Fiyatı 16 Bin Doları Geçti
Bitcoin Fiyatı 16 Bin Doları Geçti

Nicholas Pelecanos, yaptığı bir açıklamada ABD seçimlerinin Bitcoin değerine yaptığı baskı ile 14 bin dolar seviyesini aşmasına yardımcı olduğunu söylemişti.

Pek çok borsa ve sanal para girişimcisine göre dünyanın dört bir yanında ki devletler ve merkez bankaları, pandemi süreci nedeniyle piyasaya para saçarak ekonominin sağlıklı bir şekilde dönmesini sağlıyor. Bu da devalüasyona sebep olarak kripto paraların daha iyi bir yatırım seçeneğine gelmesine olanak sağlıyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu