Güncel

Bitcoin Pizzalarının Değeri Artıyor

Bitcoin pizzalarının değeri artmaya devam ediyor. Bitcoin’in değeri her geçen gün artıyor. Bitcoin’in değeri artıkça diğer kripto paralarında değeri artmaya başladı. Kripto paraların değerlenmesi insanların dikkatini çekti. İnsanlar bu yeni para birimini yakından takip etmeye başlayınca hem değeri artmaya devam etti hem de dünyanın yeni gündem konusu oldu.

Bitcoin Pizzalarının Değeri Artıyor
Bitcoin Pizzalarının Değeri Artıyor

Dünyanın yeni gündemi hakkında bazı ekonomistler insanları uyardı. İnsanları uyaran ekonomistlerinin başında Avrupa Merkez Başkanı yer aldı. Avrupa Merkez Başkanı sadece insanları değil devletleri de uyardı. Eğer kripto paralar kontrol edilemezse kara para aklama merkezi olacağını açıkladı. Şu anlık sadece Hindistan bu konu da önlem aldı. Ülkemizde ve diğer ülkeler de kripto paralar hakkında çalışmalar yürütülüyor.

Kripto paralar için sadece ülkeler değil büyük firmalarda yeni yöntemler geliştiriyor. Bu konu hakkında ilk çalışmayı Tesla yaptı. Elinizdeki kripto para ile son model Tesla alabiliyorsunuz. Eğer araba almak istemiyorsanız herhangi bir pizzacıdan iki adet büyük boy pizza alabiliyorsunuz.

Bitcoin Pizzaları Dünyanın En Pahalı Pizzası Oldu

Bitcoin pizzalarını hikayesi insanları çok şaşırtıyor. Laszlo Hanyecz 22 Mayıs 2010 yılında iki adet büyük boy pizza siparişi verdi. Laszlo Hanyecz iki büyük boy pizza karşılığında 10 Bitcoin ödedi. Laszlo Hanyecz pizza için ödediği 10 Bitcoin’in değeri o zaman 41 Dolar civarındaydı. Şu an Bitcoin pizzaların değeri 613 milyon Dolar oldu.

Bitcoin Pizzaları Dünyanın En Pahalı Pizzası Oldu
Bitcoin Pizzaları Dünyanın En Pahalı Pizzası Oldu

Bitcon ile pizza alan Laszlo Hanyecz etrafındaki herkesin onunla dalga geçtiğini söylüyor. Fakat Laszlo Hanyecz bu konuyu umursamadığını ve yaptığı alışverişten pişman olmadığını açıkladı. Ayrıca Laszlo Hanyecz Bitcoin tarihinde önemli rol oynadığı içinde ayrıca mutlu olduğunu aktardı. Laszlo Hanyecz 22 Mayıs’ta yaptığı alışveriş Bitcoin Pizza Günü olarak tarihe geçti.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu