Güncel

Bitcoin Yasaklanıyor!!

Bitcoin son dönemlerde duymayan kişi kalmadı. Yükselişi herkesi düşündürüyor. Bitcoin’in yükselmesi kripto paraya ilgiyi artırdı. Farklı kripto paralar ortaya çıkmaya başladı. Hatta Avrupa Merkez Bankası’nın yöneticileri yakın zamanda Euro’nun kripto paraya dönüştürmeyi hedefliyoruz şeklinde açıklama yaptı. Her sektörde kripto para ile işlemler dönüyor.

Bitcoin Yasaklanıyor
Bitcoin Yasaklanıyor

Dünyanın en çok ilgi gören spor dalında da kripto para heycanı yaşanıyor. Uefa Lizbon’daki finalde kripto para ile satış yapmıştı. Bu gelişmeden sonra dünyanın önde gelen kulüpleri fanları için kripto para üretmeye başladı. Türkiye’de en çok ilgi göre kripto para Karşıyaka Token’ları oldu.

Avrupa Merkez Başkanı Bitcoin’in denetlenmesini istiyordu. Bitcoin’in farklı amaçlar için kullanıldığını ve ülkelerin bu konuda çalışma yapmazlar ise bunun önüne geçemeyeceklerini açıkladı. Hindistan’da Bitcoin yasaklanıyor.

Neden Bitcoin Yasaklanıyor

Hindistan parlamentosunun internet sitesinde yer alan belgeler dünyanın ilgisini çekti. Belgelere göre Hindistan Hükümeti Bitcoin’in yasaklanması için çalışmalar yapıyor. Sadece Bitcoin değil bütün kripto paralar yasaklanıyor.

Daha önce Hindistan’da bu tarzda çalışmalar olmuştu. Ülkenin önemli yöneticilerinde biri, Bitcoin ile çalışan ya da iş yapan kurumlarla çalışmayı bırakın şeklinde açıklama yapmıştı. Açıklamanın sonrasında mahkeme bu kararı red ederek yeniden Bitcoin alım satımına izin vermişti.

Bitcoin Neden Yasaklanıyor
Bitcoin Neden Yasaklanıyor

Hindistan Hükümeti kendi kripto parasını üretmek istiyor. Çünkü kripto paraların takip edilmesinin zor olduğunu ve ülkedeki rüşvetleri durduramadıklarını açıklıyor. Minimal seviyedeki kripto alışverişini takip edebildiklerini fakat cüzdanın kime ait olduğunu tespit edemediklerini de belirtiyorlar.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu