Güncel

Bitcoin Yeni Rekora Mı Gidiyor?

2017 yılında yaptığı inanılmaz yükseliş ile piyasaları alt üst eden o zamanlar değerini çok kısa zamanda 10’a katlayan Bitcoin daha sonra 2 yıl süren değer kaybetme sürecine girdi. Geçtiğimiz yıl ise tekrar yükselmeye başlayarak 10 bin dolar seviyelerinde başladığı yılı 30 bin civarında noktaladı. 2021 yılına girmemizle yükselişi devam eden Bitcoin 40 bin doları aştı. Fakat ocağın ikinci yarısı Bitcoin için iyi geçmedi. Tekrar 33 bin seviyelerine gerilen kripto para, yatırımcılarını bir hayli tedirgin etti. Daha sonra olaya Elon Musk’ın da karışmasıyla Bitcoin yeni rekora koşuyor. Bir anda pik yapan kripto paranın şuan ki değeri yaklaşık olarak 40 bin dolar ediyor.

Bitcoin Yeni Rekora Mı Gidiyor ?
Bitcoin Yeni Rekora Mı Gidiyor ?

Kripto Para Borsasının Genel Değeri 1,2 Trilyon’a Ulaştı

Coinmarketcup’tan alınan verilere göre kripto para borsasında bulunan binlerce kripto paranın değeri 1,2 trilyon dolara ulaştı. Tabi ki en değerli kripto para 751 milyar 454 milyon 777 dolarlık değeri ile Bitcoin. Listenin ikincisi sırasında ise son zamanlarda inanılmaz yükseliş yapan Ethereum bulunuyor. Ethereum’un değeri ise 195 milyar 565 milyon 817 dolar.

Uzmanlar kripto para konusunda bu haftanın çok önemli olduğunu ve haftalık kapanışın birçok şeyi değiştirebileceğini söylüyor. Bitcoin’in haftayı 40 bin dolar üstünde kapatması yeni rekorlara işaret olarak gözüküyor. Bitcoin yeni rekor kırabilecek mi yada kripto para borsasında neler olacak hep beraber göreceğiz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu