Güncel

Bitcoin Yükselişe Geçti

Dünyanın en popüler kripto paralarından biri olan Bitcoin iki haftadır yatırımcılarını ciddi anlamda korkuttu. İki hafta önceki değeri yaklaşık 58 bin dolar olan Bitcoin iki haftada yaklaşık yüzde 10 değer kaybederek 44 bin dolar seviyelerine kadar dayanmıştı. Bu durum insanlara 2017 yılından sonra yaşanan büyük düşüşü hatırlattı. Bunun ardından tarih tekerrür mü ediyor tartışmaları başladı. Fakat Bitcoin yükselişe geçerek bu tartışmalara nokta koydu. Şuan 48 dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoin’in düşüşünün son bulduğu söyleniyor.

Bitcoin Yükselişe Geçti
Bitcoin Yükselişe Geçti

Bitcoin Yükselişten Önce Neden Düşüş Yaşadı?

Bu düşüşün nedenleri konusunda açıklama yapan uzmanlar bu düşüşün birinci nedeni olarak büyük şirketlerin Bitcoin’i düşük fiyattan almak için balina olarak isimlendirilen Bitcoin varlığı çok yüksek insanlar ile anlaşma yaptığı bu nedenle de düşüşün yaşandığını ifade ettiler. Düşüşün ikinci nedeni ise Amerika da yaşanan faiz arttırımı olarak görüldü.

Bitcoin‘in düşüşü ile ciddi değer kaybeden altcoinler, yükselişi ile de nefes aldı. Ethereum yüzde 20’lik bir düşüşten sonra şu an 1500 dolar civarlarından işlem görüyor. Binance kullanıcılarının yakından takip ettiği bir diğer altcoin olan Binancecoin ise yaşanan ciddi düşüş sonrası en çok değer kazanan altcoinler arasında yer alıyor. Zira şu an ki değeri yaklaşık 250 dolar.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu