Güncel

Bitcoin’den Yeni Rekor: 100.000 TL‘ye Ulaştı

Dünyanın en çok kullanılan çevrim içi ödeme yöntemi olan Paypal’ın önümüzdeki günlerde Bitcoin başta olmak üzere Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) için alım satım imkânı sunacağını açıklamasından sonra değeri her geçen gün artan Bitcoin’den yeni rekor geldi. Kripto paralar her geçen gün değer ve önem kazanmaya devam ediyor.

Bitcoin’den Yeni Rekor
Bitcoin’den Yeni Rekor

Bitcoin’den Yeni Rekor Nasıl Geldi?

PayPal’ın desteğiyle birlikte yatırımcıların güvenini kazanan Bitcoin şu an da 100.000 TL’yi geçiş durumda. 1 Bitcoin’in değeri 100,311,01 TL olarak listeleniyor. Buna ek olarak Bitcoin’in sadece TL olarak değerlendirilmediğini dolar olarak karşılığının ise 12.843,60 dolar olduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin’den Yeni Rekor
Bitcoin’den Yeni Rekor

2020 yılında Çoğu zaman olduğu gibi dalgalı bir grafik çizen Bitcoinin kısa süreliğine 5,000 doların altına düşmüş olsa da yıl genelinde 6-10 bin dolar arasında seyretti. Fakat özelikle bulunduğumuz yılın 2.yarısı itibari ile sürekli olarak yukarı yönlü grafik çizen Bitcoin, son bahardan sonra 10,000 dolar barajının üstünde seyretmişti. Şu an da bulunduğu nokta ise Bitcoin’in en üst noktası oldu.

PayPal’ın açıklamasını tekrar gözden geçirecek olursak 2021 yılının başından itibaren Paypal kullanıcıları Kripto para ile ödeme yapılabilen bütün marketlerden Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) ya da Litecoin (LTC) ile ödeme gerçekleştirerek hizmet veya ürün satın alabilecek. PayPal ilerleyen zamanlarda farklı kripto para birimlerinin de kullanıma sunulacağını açıkladı.   

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu