Güncel

Bitcoin’in Düşüşü De Sert Oldu

Son yılların en popüler yatırım araçlarından bir tanesi olan Bitcoin acemi yatırımcısına para kaybettirmeye devam ediyor. Zira uzun zamandır yükselmekte olan Bitcoin’in düşüşü de sert oldu. Yaklaşık 10 gündür düşüş trendinde olan Bitcoin sabaha doğru 28 bin bandında işlem gördü. Bu ciddi düşüşün ardından yükselişi geçen kripto para şuan 32 bin bandında dolaşıyor. Yaşanan düşüş 2020’den sonraki en büyük kayıp olarak nitelendiriliyor. O dönemde 8000 dolar bandında bulunan Bitcoin mart ayı içerisinde 4,800 seviyelerine kadar düşmüş ardından da arkasına bakmamıştı.

Bitcoin'in Düşüşü De Sert Oldu
Bitcoin’in Düşüşü De Sert Oldu

Kripto para borsaları geçtiğimiz günlerde rekor kırarak işlem hacmini 1 trilon dolara çıkarmıştı. Dün sabah itibari ile 992 milyar dolarlık işlem vardı. Bu gün ise işlem hacmi 90 milyar daha değer kaybetti.

Neredeyse Bütün Kripto Paralar Düşüş Yaşadı

Bitcoinde yaşanan bu dv düzeltme Bitcoin’e bağlı diğer kripto paralarında değer kaybetmesine yol açtı. Borsalara bakıldığı zaman işlem hacmi en yüksek 100 birimden 90’nında düşüş yaşandı. Buna ek olarak bu 100 kripto paranın en popüler 10’un da ciddi düşüşler yaşandı.

Bitcoin'in Düşüşü De Sert Oldu
Bitcoin’in Düşüşü De Sert Oldu

Uzmanların Yorumları Neler ?

Yıllardır kripto para birimleri hakkında paylaşım yapan Selcoin ve Dr. Hardfork isimli Twitter hesapları Bitcoin’de yaşanan düşüşün normal olduğunu ve endişe edilmemesi gerektiğini ifade ettiler. Hatta bu konuda çok iddialı olan Dr. Hardfork boğa yeni astronomik yükselişler döneminin yeni başladığını ifade etti. Selcoin’in de düşünceleri benzer durumda .

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu