Güncel

Bitcoin’in Mucidi Satoshi Nakamoto Piyasaya Zarar Mı Veriyor?

Kripto para piyasaları hepimizin sıklıkla ziyaret etmeye başladığı borsalar halini aldı. Bunun temel nedeni de borsaların sahip olduğu gelir potansiyelleridir. Fakat bu gelir potansiyeline karşı borsaların sahip olduğu risklerde mevcut. Bu durumu birçok otorite de sıkça dile getiriyor. Son zamanlarda bu konuda açıklama yapan otoritelerden biri de dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan CoinBase’dir. CoinBase’e göre Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto kripto para borsaları için risk teşkil ediyor.

Bitcoin'in Mucidi Satoshi Nakamoto Piyasaya Zarar Mı Veriyor ?
Bitcoin’in Mucidi Satoshi Nakamoto Piyasaya Zarar Mı Veriyor ?

Bitcoin’in Mucidi Satoshi Nakamoto’nun Bitcoin Varlığı Oldukça Yüksek

CoinBase’e göre Nakamato’nun kimliğinin ortaya çıkması, ölmesi, veya Bitcoin varlığının el değiştirmesi gibi durumlar tüm kripto para piyasaları için risk teşkil ediyor. Zira kendisi hakkında hiçbir bilgi bulunmayan fakat elinde yaklaşık olarak 1.1 milyon Bitcoin bulunan Nakamato’nun elindeki Bitcoin’leri satması piyasaya ciddi zararlar verebilir.

Bu konu hakkında bir örnek vermek gerekirse geçtiğimiz sene yaşanan bir olayda 2008 yılında üretilmiş 50 Bitcoin satışı gerçekleşti. Tabi bu satışı yapan kişinin de Nakamato olduğu düşünüldü. Sadece 50 Bitcoin’lik bu satış piyasaların hareketlenmesine yol açtı. O dönemde yaşanan hareketliliğin tek nedeni bir iddia olurken gerçekten bir satış gerçekleştiğinde neler olabileceği konusu gizemini korumaya devam ediyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu