Güncel

Bitcoin’le Kiralık Katil Tuttu

Dark Web’de bitcoin’le kiralık katil tutan kadın yakalandı. Vice’nin haberine göre Amerika’nın Wisconsin eyaletinde yaşayan bir kadın hoşlanmadığı birini öldürmek için kiralık katil arıyordu. Bu aramayı ismi gibi karanlık bir siteden Dark Web’de yapma kararı aldı.

Bitcoin'le Kiralık Katil Tuttu
Bitcoin’le Kiralık Katil Tuttu

Kadının ismi açıklandı. Kelly Harper 2020 yılının Ekim ve Aralık ayları arasında aynı eyalette yaşayan bir adamı öldürtmek için Bitcoin’le ödeme yaparak kiralık katil tuttu. Harper’ın öldürtmek istediği adamın ismi açıklanmadı. Fakat Harper’ın, kiralık katile öldürmesini istediği adamın evinin adresini, çalıştığı yeri, telefon numarası gibi bilgileri çoktan verdiği biliniyor.

Bitcoin’le Kiralık Katil Tutan Harper Kaç Yıl Hapis Yatacak?

Harper, FBI ve kara para aklama merkezinin ortak operasyonu sonucunda yakalandı. Daha sonra Adalet Bakalığı, Vice’nin haberini doğruladı ve birçok ek bilgi verdi. Harper’ın şu an hapishanede olduğu ve ilk duruşma için hazırlandığı bilgisi de elde edildi.

Bitcoin'le Kiralık Katil Tutan Harper Masum Mu?
Bitcoin’le Kiralık Katil Tutan Harper Masum Mu?

Adalet Bakanlığı’na göre kadın suçlu sayılmıyor ve hala masum. Çünkü Dark Web’de böyle bir şeyin olduğu henüz polisler tarafından kanıtlanamadı. Harper ne kadar adamın bilgilerini Dark Web’de paylaşsa da ne için paylaştığı daha kanıtlanamadı. Sadece kara para aklama suçu ile yargılanabileceği düşünülüyor.

Uzmanlar Harper’ın suçları kanıtlanırsa 10 yıl hapis yatmasını bekliyor. Fakat polislerin işinin zor olduğunu da belirtiyor. Dark Web’deki kiralık katilin adamı öldüreceğine dair mesajları bulunsa da bunun yeterli olacağı düşünülmüyor.

Dark Web ile ilgili daha fazla bilgi için Dark Web ismi kadar karanlık mı yazısını okumanızı öneriyoruz.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu