Güncel

Black Friday’de E-Ticaret Hacmi 2.5 Kat Arttı

E-ticaret platformlarında alışveriş çılgınlığı yaşanılan Black Friday, alışveriş tutkunları için bu sene de geçtiğimiz sene gibi büyük indirim fırsatlarını sundu. Black Friday’de internetten alışveriş hacmi % 166 arttı. En fazla tercih edilen ürünler ise ayakkabı, giyim ve elektronik kategorilerinden oldu.

Black Friday'de E-Ticaret
Black Friday’de E-Ticaret


Her sene kasım ayında heyecan ile beklenen Black Friday, tüketiciler ve iş yerleri için bu sene de bir hayli güzel fırsatlar sundu. Pek çok tüketicinin ihtiyaçlarını karşılamak ve alışveriş yapabilmek için beklediği bu fırsat döneminde alışveriş hacimlerinde ciddi artışlar gözlemlendi.

PayTR’nin istatistiklerine göre, Black Friday’de E-Ticaret hacmi geçen seneye göre % 166, işlem adedi ise % 162 arttı.

Black Friday’de E-Ticaret Tekstil Harcamaları Elektroniği Geçti

Geçen sene en fazla alışveriş yapılan kategori elektronik olurken, bu sene tekstil sektörü ilgi gördü. Ortalama sepet tutarında ise geride bıraktığımız seneye göre oldukça düşüş yaşandı. Geçen sene 647 TL olan rakam, bu sene 247 TL‘ye düştü.

Kasım ayındaki cirolarla karşılaştırıldığında geride bıraktığımız sene Black Friday’deki artış % 40 iken, bu sene yaklaşık % 61 oldu. Alışveriş hacmi saat 00:00-02.00 ve 18:00-21:00 arası yoğunlaştı. En fazla alışveriş yapılan şehirler ise İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve Trabzon oldu.

Güncel teknolojinin adresi olan Teknotomy Güncel sayfasına göz atmayı unutmayın!

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu