K-Pop

BLACKPINK İklim Değişikliği Konusuna Dikkat Çeken Bir Video Yayınladı

Ünlü K-Pop grubu BLACKPINK iklim değişikliği ile ilgili destek mesajları içeren bir videoyu YouTube kanalında yayınladı. Birkaç ay sonra İngiltere’de düzenlenecek olan büyük konferans için BBC ile yaptıkları son röportajda, Rose, “David Attenborough: Gezegenimizde Bir Yaşam” belgeselini izledikten sonra gözlerinin nasıl açıldığını anlattı.

BLACKPINK

Rose, ne kadar etkilendiğini; “Sanırım hepimiz iklim değişikliği ve neden olduğu sorunları gördük ama Sayın David Attenborough’nun sunduğu Gezegenimizde Bir Yaşam belgeseli ve diğer çeşitli platformlar kesinlikle bizim bu konuda daha çok şey öğrenmemize yardımcı oldu. Güzel gezegenimizi sürdürmek için aslında neler yapabileceğimiz hakkında daha fazla şey öğrenmiş olduk.” sözleriyle anlattı.

BLACKPINK İklim Değişikliği Hakkında Hayranlarının Daha Fazla Bilgi Sahibi Olmasını İstiyor

BLACKPINK iklim değişikliğinin bir sonucu olarak gezegenimizin içinde bulunduğu tehlikeli durumu nasıl daha iyi anladığını izleyicilerle paylaştı. Yaptıkları röportajda üyelerden Jennie; “Belgesel bize aslında gezegenimizin ne kadar değerli olduğunu ve şu anda ne kadar savunmasız olduğunu gösterdi. Yani her gün doğal dünyayı daha fazla kaybediyoruz ve zamanın tükendiğini hissediyoruz. Bu nedenle gerçekten bir şeyler söylememiz gerektiğini hissettik.” şeklinde hislerini aktardı.

BLACKPINK iklim değişikliği ile ilgili bu kadar önemli bir davada yer alabildiği için minnettar olduğunu ve hâlâ öğrenecekleri çok şey olduğuna inandıklarını ifade etti. Daha sonra Jisoo BLACKPINK’in mesajını özetleyerek iklim değişikliği ile mücadeleye katkıda bulunmak için çok geç olmadığını açıkladı. Hâlâ daha fazlasını öğrenebilir ve daha iyi hale getirmek için çalışabiliriz, diye ekledi.

blackpink iklim değişikliği
BLACKPINK, Hayranlarından İklim Değişikliği Konusunda Desteklerini Bekliyor

Aynı şekilde Lisa, iklim değişikliği herkesi etkilediğinden dolayı ilk adımın, iklim değişikliğinin ne olduğunu bilmek olduğunu söyledi. Ardından kendilerinin daha fazlasını öğrenmek istediklerini ve hayranlarının da bu konuda daha çok şey öğrenmesini umduklarını belirtti. Ayrıca İngiltere Başbakanı Boris Johnson, COP26 olarak bilinen BM İklim Zirvesi’ni destekledikleri için BLACKPINK’e teşekkür ettiğini yazdı.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu