K-Pop

BLACKPINK İklim Değişikliğine Dikkat Çekiyor

Sevilen K-pop grubu BLACKPINK iklim değişikliği konusunda farkındalık yaratmak için sosyal medya platformu üzerinden hayranlarını hayatlarında değişiklik yapmaya davet etti. Grubun üyeleri hayranlarını bu önemli küresel sorun hakkında daha fazla bilgi edinmeye teşvik etti. Ayrıca BLACKPINK üyeleri 2021 yılında İngiltere’de yapılacak olan 26. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı (COP26)’na da dikkat çekti.

BLACKPINK Sosyal Medya Paylaşımı

BLACKPINK İklim Değişikliği için Ne Söylüyor?

Grup yapmış olduğu paylaşım ile iklim değişikliği konusunda uzman olmadığını ve bütün sorunların tam olarak farkında olmadığını ancak Dünya’yı önemsediklerini ve bu konuda daha fazlasını öğrenmek istediğini dile getirdi. Ayrıca grubun üyeleri, bunun bir challenge olduğunu öne sürdü. Böylece herkesi bilgi edinip harekete geçmeye teşvik etti.

2021 yılının Kasım ayında gerçekleşecek olan COP26’de 200’den fazla ülkenin lideri bir araya gelerek iklim değişikliğiyle mücadele için eylem planları oluşturacak. BLACKPINK’de paylaşmış olduğu video ile bu konferansa dikkat çekiyor. Ayrıca video için grup Seul’de bulunan İngiliz Büyükelçiliği ile bir işbirliği içerisindeydi.

BLACKPINK İklim Değişikliğine Dikkat Çekiyor
BLACKPINK İklim Değişikliğine Dikkat Çekiyor

Bu arada, BLACKPINK son başarılarıyla küresel bir grup olarak kendilerini güçlendirmeye devam ediyor. Son albümleri THE ALBUM, ABD ve İngiltere’nin Resmi Albüm Listelerinde Billboard 200 listesinde ikinci sırada yer aldı. Ayrıca BLACKPINK YouTube kanalında da etkileyici bir şekilde 54,3 milyon aboneye sahip bulunuyor. Grup sürekli başarıları ve genişleyen takipçi kitlesiyle küresel etkinliğini kanıtlıyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu