K-Pop

BLACKPINK Jennie 1 Numara

Kore İşletme Araştırma Enstitüsü tarafından yayınlanan verilere göre, sevilen K-pop grubu BLACKPINK Jennie’si, aralık ayında kız grubu üyeleri arasında marka itibar sıralamasında zirvede yer alıyor. Sıralamalar tüketici katılımı, medya, iletişim ve topluluk endekslerine dayanarak belirleniyor. Enstitü, 20 Kasım- 20 Aralık tarihleri ​​arasında 535 kız grubu üyesinden toplam 90.780.154 veri inceledi. Bir numarada yer alan BLACKPINK Jennie 3.521.147 marka itibar endeksine sahip.

BLACKPINK Jennie
BLACKPINK Jennie

Jennie ile ilgili anahtar kelime analizinde yer alan ifadelerden bazıları “albüm”, “selfie” ve “Youtube” u içeriyor. “Aloof”, “başarmak” ve “salıvermek” gibi kelimeler de aynı şekilde en üst sıradaki ilgili terimler olarak mevcut bulunuyor.

İlk 10’da Yer Alan Diğer Ünlüler

İkinci ve üçüncü sırada, 2.053.052 marka itibar endeksi elde eden MAMAMOO’dan Hwasa ve 2.046.259 puan alan Oh My Girl’den Arin yer alıyor.

Dördüncü ve beşinci sırada ise Ladies ‘Codes’ Sojung ve BLACKPINK’den Jisoo yer alıyor. Bu ayın ilk 10’u şu şekilde devam ediyor: BLACKPINK’ten Lisa, MAMAMOO’dan Solar, Girl Generation’dan Taeyeon, Oh My Girl’den YooA ve LOONA’dan Chuu.

Kasım Ayının En iyi Kız Gruplarını incelemek için buraya tıklayınız.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu