K-Pop

Line Friend Aracılığıyla BLACKPINK Jisoo Nexon’un Yeni Yarış Oyununa Karakter Tasarladığı Açıklandı

BLACKPINK Jisoo’nun yeni bir çalışmanın içinde olduğu öğrenildi. Küresel bir yaratıcı stüdyo olan LINE FRIENDS, 19 Mart’tan itibaren NEXON’un popüler mobil yarış oyunu KartRider Rush + için  BLACKPINK Jisoo ile işbirliği içinde oluşturulan yeni bir karakterin yer alacağını söyledi. LINE FRIENDS, NEXON ve Jisoo arasındaki üç yönlü işbirliği, popüler yarış oyununun küresel IP işini çeşitlendirmek amacıyla geçen yıl LINE FRIENDS ile NEXON’un stratejik ortaklığından bu yana başlatılan ilk küresel projedir.

BLACKPINK Jisoo
BLACKPINK Jisoo

KartRider Rush + adlı oyun, 2020 yılının Mayıs ayında piyasaya sürüldü ve dünya çapındaki kullanıcı sayısının  20 milyonu aşmasıyla viral bir sansasyon yarattı. LINE FRIENDS, karakter yaratma ve IP işindeki uzmanlıklarını birleştirerek Jisoo ile yakın işbirliği içinde yeni bir karakter yaratıyor.

Jisoo’nun eskiz çizerek yeni karakterin özellik, tercih ve değerlerinin detaylandırılmasına kadar tüm sürece aktif olarak katıldığı biliniyor. “Jisoo ve NEXON  un işbirliği, diğer BT21 (BTS ile birlikte oluşturulan karakter IP’si), WDZY (karakter IP co -ITZY ile oluşturuldu) ve TRUZ (TREASURE ile birlikte oluşturulan karakter IP’si)  ile de olduğu gibi bizim için çok anlamlı diyor Line Friends.

 “İleriye dönük olarak, Jisoo ile birlikte oluşturulan  benzersiz karakter IP setimiz aracılığıyla bu işte yeni zeminler gelişirecek ve genel olarak oyun ve eğlence endüstrisindeki rekabet gücümüzü artırmak için KartRider ile bağımızı güçlendireceğiz.”

25 Şubat’ta CANLI yayınlanan teaser videosu, Y ve Z Kuşağı arasında dünya çapında viral oldu. 4 – 18 Mart tarihleri ​​arasında LINE FRIENDS ve NEXON, resmi YouTube kanallarında “KartRider Rush + Queen” başlığı altında  beş video klibi paylaşmayı düşünüyor. Gelecek bu video bölümlerinde BLACKPINK Jisoo, sadece perde arkasındaki hikayesini ortaya çıkarmakla kalmayacak, aynı zamanda bir dizi trivia testini tamamlayacak ve kendini KartRider’ın gerçek bir hayranı olduğunu kanıtlamak için tanınmış bir oyun etkileyicisiyle bir gösteri maçı yapacak.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu