K-Pop

‘BLACKPINK Lisa Etkisi’: Celine Triomphe Çantası, Moda İkonu Tarafından Kullanıldıktan Sonra Stoklarda kalmadı

BLACKPINK Lisa, grup üyesi olmasının yanı sıra Celine markasının küresel elçisi ve kullandığı çantanın hemen tükenmesinin ardından ne kadar sevildiğini kanıtladı. Ek olarak moda dergisi Elle için poz veren Lisa oyuncak bebek güzelliği,  benzersiz aurası ve şık cazibesini sergileyen doğal pozlarıyla moda endüstrisinin bir simgesi olduğunu kanıtladı.

BLACKPINK Lisa
BLACKPINK Lisa Fotoğraflarıyla Göz Kamaştırdı

Fotoğraf çekimi, derginin Nisan sayısı olarak 15 Mart’ta yayınlandı. Dergi, dünyanın en büyük kız grubunun ana dansçısı, Lisa’yı överek K-pop meraklılarından en büyük desteği aldı. Bununla birlikte, fotoğraf çekimi sırasında gösterdiği lüks çanta da takipçilerin ilgisini çekti ve tükendi.

BLACKPINK Lisa Hayranlarından Tam Destek Aldı

Fotoğrafın yayınlanmasının ardından hayranların büyük ilgi ve desteğini içeren yorumlar devam etti. Markanın Global Elçisi olarak hareket eden Lisa’nın giydiği Celine 2021 yaz koleksiyonu ürünlerle ilgili soru akınına uğradı. Kore medya kuruluşu Star News’in haberine dayanarak, marka yetkilileri, halk tarafından “Lisa’nın çantası” olarak da anılan Celine Triomphe çantasının, insanların o zamandan beri gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle bir süredir stokta olmadığını duyuruldu.  

Marka, yeniden siparişin yalnızca iki ayda bir yapılacağını, ancak çantayı satın almak isteyenler için bekleme listesinin zaten dolu olduğunu paylaştı. Lisa’nın tüketici davranışları ve karar alma üzerindeki etkisi böylece gözler önüne serildi. Yine de, “Trend Kraliçeleri” olarak kabul edilen BLACKPINK Lisa tarafından kullanılan ve  tanıtılan tüm ürün ve hizmetler kesinlikle tükenecek ve çok büyük satışlar yapacak. Bunun dışında, Lisa’nın tek başına etkisi oldukça şaşırtıcı. Moda trendlerine keskin bakışları ile “ANDAM Moda Ödülleri” jürilerinden biri seçildi.

Bunun üzerine, BLACKPINK Lisa, Instagram ve YouTube dahil olmak üzere çeşitli sosyal medya platformlarında en çok takip edilen K-pop yıldızlarından biri olarak yükseldi. Basın itibariyle, “K-pop temsilcisi” 48,7 milyon IG takipçisine sahipken, kişisel YouTube kanalı “Lilifilm Official” 6,36 milyondan fazla aboneye sahip. 2020’de YG Entertainment, BLINK’lerin beklentilerini artıran solo çıkışı da duyurdu. Rosé, Mart ayında çıkardığı albüm ile başarıli bir çıkış yaptı ve  BLACKPINK  üyesi Jennie’nin solo kayıtlarını geçti. En genç üye Lisa’nın, solist olarak nasıl bir strateji belirleyeceği  ve bunun yaratacağı etkiye dikkat çekiliyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu