K-Pop

Blackpink Rosé YouTube’da 500 Bin Aboneyi Kolayca Elde Etti

BLACKPINK Rosé, ilk solo albümünün başarılı bir şekilde yayınlanmasının ardından hayranları için bir sürpriz daha yaptı. 18 Mart Perşembe tarihinde, Güney Koreli şarkıcı sonunda merakla beklenen YouTube kanalını açtı.

BLACKPINK Rose
BLACKPINK Rose

BLACKPINK Rosé, İlk YouTube Videosunda Çocukluk Anılarını ve Düşlerini Paylaştı

Popüler video yayın sitesindeki ilk klibinde Rosé, ailesinin Roseanne adına nasıl  karar verdiğini açıkladı. BLACKPINK üyesinin bazı eski sevimli videoları da bu ilk youtube videosuna dahil edildi. Rosé, dört kişilik ailesi için mükemmel olan rahat bir evde büyüdüğünü açıkladı. Rosé o zamanlar okuldan eve döndükten sonra uzun şekerleme yapmayı sevdiğini bile anlattı.

Rosé, müzik sevgisinin piyano çalmayı öğrendiğinde başladığını da açıkladı. O zamandan beri, BLACKPINK üyesi bir yeteneğe sahip olmanın anlamını ve bir şarkıcının gerçek tanımını merak etmeye başladı. Yıllar boyunca Rosé, müzikteki en önemli şeyin yaşam deneyimlerini ve hikayelerini canlandırmak, bunu modern dünyada seslendirmek için kullanmak olduğunu öğrendi. “On the Ground” hit yapımcısına göre bu bakış açısı , özellikle içinde bulunduğumuz zor zamanlarda  müziğin Rosé için “rahatlık” olmasının birincil nedenidir.

BLACKPINK Rose

Şubat ayında “On the Ground” için performans pratiğinin kamera arkası kliplerini de paylaştı. On The Ground şarkısının sözleri, hayallerinin peşinden koşmak için çok çalışan bir kızın zirveye ulaşıp aşağı inmeyeceğini  dünyaya anlatmasıyla ilgilidir.  Bununla birlikte, kız zirveye ulaştığında, ihtiyaç duyduğu tek şeyin aslında sadece yeryüzünde olduğunu fark etti.

Rosé bazen çoğu insanın farkına bile varmadan ellerinden geldiğince başarılı olmak istediklerini, belki de zirveye giderken gereksiz şeyleri kovaladıklarını ekledi. “Belki de gerçekten ihtiyacımız olan şey zaten elimizde, tam burada,” diye devam etti. BLACKPINK Rosé’nin resmi YouTube kanalındaki ilk videosu şimdiden 910 binden fazla görüntüleme ve yaklaşık 413 bin beğeni topladı. Bu istatistiklerin önümüzdeki günlerde daha fazla BLACKPINK hayranının izlemesiyle artması bekleniyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu