K-Pop

BLACKPINK Rose Rekor Kırdı!

BLACKPINK Rose, solo çıkışını henüz gerçekleştirmeden yakında çıkacak olan albümüyle etkileyici bir rekor kırdı. Yakın zamanda YG Entertainment, Rose’nin ilk single albümü R’nin 8 Mart itibarıyla 400 bin hisse senedi ön siparişini aştığını paylaştı. Dikkat çekici bir şekilde, Kore’deki bir kadın sanatçı tarafından elde edilen en yüksek hisse senedi ön siparişi olduğu da belirtildi.

Rose "R"
Rose “R”

BLACKPINK Rose En Yüksek Ön Sipariş Satışı Yaptı

Albüm ön siparişlerinin 4 Mart Perşembe günü açılmasından bu yana Rose, söz konusu rekoru 4 günde elde etti. Devasa stok ön siparişleri sadece Kore’den değil, Çin, Avrupa, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere diğer birçok ülkeden geldi. Albümün resmi olarak yayınlanmasına birkaç gün kaldığı için ön sipariş miktarının daha da artması bekleniyor.

Rose On the Ground Teaser

Geçen yılın Eylül ayında, BLACKPINK’in ilk tam albümü THE ALBUM’de inanılmaz bir başarı yakaladı. Neredeyse 1 milyon kopyaya ulaşan dörtlü, şu anda bir K-pop kız grubu için satılan en yüksek stok ön siparişine sahip olma rekorunu elinde tutuyor. BLACKPINK Rose’nin ilk single albümü R ve ilk çıkış şarkısı On the Ground 12 Mart Cuma günü saat 14.00’da yayınlanacak. R isimli albüm, fiziksel olarak ise 16 Mart 2021 tarihinde piyasaya sürülecek.

Kaynak
HELLOKPOP

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu