K-Pop

BLACKPINK Whistle 600 Milyon Görüntülenmeyi Aştı

BLACKPINK Whistle isimli şarkısıyla 600 milyon görüntülenmeyi aşarak büyük bir başarı elde etti. Whistle, grubun bu başarıyı yakalan yedinci şarkısı oldu. Grubun bu başarıyı yakalayan diğer şarkıları “Ddu-du Ddu-du, Kill This Love, Boombayah, As If It’s Your Last, How You Like That, Playing with Fire” isimli parçalardır. Eğlence şirketi Blackpink’in başarıya ulaşan ilk K-pop kız grubu olduğunu söyledi ve grup üyesi Jennie’nin single’ı olan “Solo” nun 600 milyonu aşmak üzere olduğunu ekledi.

BLACKPINK Whistle 600 Milyon Görüntülenmeyi Aştı
BLACKPINK Whistle 600 Milyon Görüntülenmeyi Aştı

BLACKPINK Whistle parçası piyasaya sürüldükten hemen sonra çok sayıda müzik listesinde zirveye ulaştı ve 16 gün boyunca zirvede kaldı. Şarkı 14 ülkede iTunes listelerinde 1 numaraydı ve bu k-pop dünyasında bir kız grubu başlangıcı için görülmemiş bir durumdu. Ayrıca Blackpink, geçtiğimiz yıl YouTube kanalında 23 milyon yeni abone kazandı ve şu anda 55 milyona sahip bulunuyor. Grup Justin Bieber’ın ardından YouTube’da en çok abone olunan ikinci sanatçı oldu.

BLACKPINK Whistle

YG Entertainment, Blackpink’in COVID-19 tedbirlerinden dolayı ertelenen konserinin 31 Ocak’ta düzenlenmesi için hazırlanıldığını söyledi. Konser, grubun albümü “The Album” in Ekim ayında yayınlanmasından sonraki ilk konser olacak.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu