K-Pop

Blackpink’de Panda Krizi

Blackpink K-Pop Grubu

Blackpink’de panda krizi yaşandı ve grup yayınladıkları videoyu kaldırmak zorunda kaldı. K-Pop denince akla gelen gruplardan biri olan Blackpink geçtiğimiz günler de bir video yayınladı. Yayınladıkları videonun sevenleri tarafından çok beğenileceğini düşünen grup, aldıkları geri dönüşlerden adeta şok oldu. 

Blackpink grubu her geçen gün popüleritesini artırmaya devam ediyor. Covid-19 virüsü çıkmadan önce dünyanın bir çok yerinde konser vermeyi planlayan grubun planları suya düştü. Ancak bu süreçte sevenlerinin sayısı daha fazla artmaya başladı. Bunu gören bir çok yatırımcı grubu yakından inceledi. Bu yatrımcılardan biri de Netflix. Blackpink grubunun belgeselini yayınlamayı düşünen platform, işleri yavaşlatsa da yapımı yayınladı.

Blackpink'de Panda Krizi
Blackpink’de Panda Krizi

Blackpink grubu sevenleri için video paylaşıyordu. Ancak bu video hayranlarını sevindirmek yerine çok üzdü. gelen tepkilerin sebebi bir pandanın video da yer alması değil, videoda pandaya olan yaklaşımlardı. 

Blackpink’de Panda Krizi Sebebiyle Videoyu Kaldırdı

BBC’nin haberine göre Blackpink Güney Kore‘ de ilk doğan panda ile kendi kanalları olan Blackpink’le 24/365 ‘da reality show için bir tanıtım videosu yayınladı. Video’da grup üyelerinden biri Fua Boa‘ya (Uğurlu Hazine) koruma elbiesesi olmadan ve maskesiz sevdiği dikkatleri çekmişti.

Her ülkenin kendine özgü sosyal medyası bulunuyor. Çin’de ise twiiter yerine kullanılan sosyal medya platformu Weibo. Blackpink‘in panda ile olan videosu Weibo’da değerli hazinemizi geri verin başlığı ile tepki gösterilmişti.

https://twitter.com/allkpop/status/1324902405004255233?s=20

Weibo kullanıcıları Blackpink grubunun çektiği videoda Fua Boa ve annesine önlem almadan dokunmalarına tepki gösterdi. Nesilleri tükenmekte olan pandalara virüs bulaştırmalarından korkan hayvan severler, Blackpink’in çektiği videodan dolayı onlara dava açmayı düşünüyor.

 

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu