Oyun

Blizzard, Battle.net Yeni Güncellemesini Duyurdu

Battle.net, 1996 ve 1997 senesinin başlarında Diablo’nun piyasaya sürülmesiyle ortaya çıktı. Ekim ayında, Battle.net’in yeni topluluk özelliklerini rapor etti. En son güncellemeler çok fazla ileri gidecek şekilde ayarlandı. 14 Ocak tarihinde, uygulamanın görünümünü ciddi ölçüde değiştirecek büyük bir güncelleme duyuruldu. Duyurulan özellikler, uygulamanın hemen hemen bütün kullanıcı ara yüzünü kapsayacak.

Battle.net Yeni Güncelleme
Battle.net Yeni Güncelleme

Battle.net Yeni Güncellemesinde Neler Var?

  • Düzen ve iyileştirilmiş gezinme: Oyunlar favorilere eklenebilecek ve kendi siparişimize göre düzenlenebilecek. Ayrıca oyunlar büyük, okunması kolay parçalar halinde görünecek.
  • Oyun içeriği ve haberler bölümü: Yeni güncellemeden sonra büyütülecek ve tam ekranda görüntülenebilecek.
  • Sosyal gösterge panosu: Bireysel oyun kartlarında arkadaşların ve etkinliklerinin çok fazla görünürlüğü sağlanacak.
  • Engelliler için erişilebilirlik iyileştirmeleri: Başlatıcı sadece klavye kullanılarak çalıştırılabilecek. Üstelik görme engelliler için ekran okuyucuları, geliştirilmiş renk kontrastı ve destek ekranı getirilecek.
  • Mesajlar ve oyun indirme durumu için yeni bildirim merkezi olacak.

Battle.net’in şimdi ki yenilenmiş görünümü, beta testinin bir parçası olarak Kuzey Amerika’da yaşayanlar tarafından kullanılabilir. Uygulama kararlı hale geldiğinde, diğer bölgelerden oyuncular uygulamaya erişim kazanacak. Şu anlık yalnızca sabırlı olabilir. Blizzard, güncellemenin gelecek haftalarda genel halkın kullanımına sunulmasını sağlayacak. Yazarlar bunun yalnızca bir başlangıç olduğuna söz verdiği için, bu sene Battle.net’te daha fazla değişiklik görmemiz mümkün denilebilir.

Daha fazla oyun kategorisine ait haberleri okumak için Teknotomy Oyun sayasını inceleyebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu