Oyun

Bloodborne 60 FPS’ye Yükselecek Mi?

Herkes tarafından bilinen mod yapımcısı Lance McDonald, Bloodborne için PlayStation 4 Pro Boost Modu aktifken oyunun saniyede 60 kare hızına ulaşmasını sağlayan bir yama geliştirdi. McDonald, oyunun oldukça istikrarlı bir şekilde 60 FPS’ye ulaşıp oynattığını belirtti.

Bloodborne Görüntüleri
Bloodborne Görüntüleri

From Software’in PlayStation 4’e için çıkmış olan aksiyon RPG oyunu, şu anda en fazla 30 FPS‘de oynanıyordu. Bu da kare hızlarının önemli hale geldiği günümüzde büyük bir eksiklik olarak görülüyordu. Mod yapımcısı, geliştirmiş olduğu yama ile birlikte oyunun 60 FPS’ye çıktığını ve geliştirici ekibin resmi bir yama yayınlamasını umut ettiğini söyledi. McDonald ayrıca Sony‘ye karşı içinde saygı duyduğunu ve şirketin kararını verene kadar resmi olmayan bu modu yayınlamayı erteleyeceğini söyledi.

Bloodborne 60 FPS Oynanış Videosu

Mod yapımcısı Lance McDonald’ın Bloodborne’u 60 FPS’ye çıkaran mod için yaptığı açıklama:

Bloodborne için oyun grafik geliştiricisini, oyunun 60 FPS’ye kadar destekleyip çalıştırabileceği şekilde değiştiren bir yama yaptım. Oyun, Boost Modu’na girmiş PlayStation 4 Pro ile bu hıza oldukça seri bir şekilde ulaşıyor! Umarım sonuçların güzel olduğunu gösteren bu videodan hoşlanırsınız. Oyunun gelecek senelerinde PlayStation Studios’un elinde ve PlayStation 5 içerikleri ile daha parlak görünüyor. Ancak öyle olmasa bile en azından cebimizde bu yama var.

PlayStation 5 piyasaya sürüldükten sonra, Sony oyunun bu sistemde geliştirilip geliştirilmeyeceğini karar vermesinin ardından bu yamayı herkese açık olarak yayınlayacağım. PlayStation’a olan saygımdan dolayı 60 FPS oyun zevkini bütün oyuncuların tatmasını istiyorum. Bu yorum oyunun v1.09 güncellemesinden sonra indirme bağlantısı ile düzenlenecek/güncellenecek. Yama yayınlandıktan sonra kullanabilmek için PlayStation konsolunda imzasız kod çalıştırma yöntemini biliyor olmanız gerek.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu