GüncelBluTv

Blu TV Ülkemizdeki Pazar Payını Açıkladı!

Video akış servisi Blu TV ülkemizdeki üçüncü çeyrek pazar verilerini paylaştı.

Blu TV
Blu TV

Netflix’in yıllar geçtikçe yükselen popülerliğinin ardından birçok şirket kendi video akış servislerini almaya başladı. Ülkemizde ise Blu TV, diğer platformlara göre en çok tutulan video akış servisi olmayı başardı.

Mart ayından itibaren salgın sebebiyle çoğu insanın eve kapanmasıyla beraber Netflix, Amazon Prime Video ve Blu TV gibi platformların kullanıcı sayıları oldukça artış gösterdi. Özellikle bu dönemde Netflix, piyasa değeri bakımından Disney’i geride bıraktı. Şimdilerde video akış servislerinin popülerliğinin bu denli artmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi de Netflix platformu denilebilir.

Blu TV Pazar Payı Verileri

JustWatch tarafından yapılan araştırma sonucunda ülkemizde pazar payı konusunda Blu TV’nin Netflix’in önünde olduğu görülüyor. Sonuçlara bakarak Blu TV yüzde 42’lik paya sahipken Netflix’in payı ise yalnızca yüzde 24 olarak gözüküyor.

Daha önceden de açıklanan abone sayılarına göre Netflix’in Blu TV’nin neredeyse aynı düzeyde olması hatta Netflix’in önde olması gerekiyor. Ancak verilerde Netflix’in Blu TV’nin 1,5 kat gerisinde olduğu anlaşılıyor.

Bu noktada Blu TV’nin yalnızca tek kişi tarafından izlenebiliyor olması önemli hususlardan biri oluyor. Netflix’de ise kullanıcı, aile hesabı açtıktan sonra en fazla 4 kişi tarafından izlenebiliyor. Bu durum sebebiyle Blu TV, Netflix’in önüne geçmiş olabilir. Verilerin geri kalanında ise Türkiye faaliyetlerine resmi olarak yeni başlayan Amazon Prime ve diğer servis sağlayıcıları bulunuyor. 

En güncel haberlerin içerisinde bulunduğu Teknotomy Güncel sayfasını takipte kalın!

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu