GüncelBluTv

BluTV Çöktü

Hafta sonu ücretsiz hizmet vereceğini duyuran BluTv çöktü. BluTV ilk sokağa çıkma yasağında güzel bir sürpriz yaptı. Ancak bu sürpriz beklentileri tam anlamıyla karşılayamadı. BluTV 4 Aralık 23:59’dan itibaren 6 Aralık 23:59’a kadar ücretsiz hizmet verdiğini açıklamıştı. Kullanıcılar BluTV’ de yer alan film ve dizileri izlemek için websitesine akın etti. Fakat websitesi yanıt vermedi. Twitter’da gündem olan BluTV, bu kampanyası ile kullanıcı sayısını artırmayı hedefliyorken bu olumsuz deneyimden sonra müşteri sayısında azalmalar olabileceği ifade ediliyor.

BluTV Çöktü
BluTV Çöktü

BluTV kullanıcıları dün yaşananlardan dolayı üyeliklerini iptal ettirmeyi düşündüklerine dair tweet’ler atıyordu. BluTV’nin hafta sonu kampanyasından yararlanmak isteyenler özel bir siteden kod almaları gerekiyor. Kod alınmaz ise kampayadan yaralanılamıyor. İnsanlar başta BluTV’in ana sayfasında yoğunlaşmaya başladı daha sonra kod almadan izleyemeyeceğini anlayan kullanıcılar bir anda o siteye geçti ve site çöktü.

BluTV Neden Çöktü?

Özel site gene BluTV’ye ait bir siteydi. Dün kullanıcıların aldığı mesaj ise ‘’Üzgünüz, şuan hizmet veremiyoruz’’ şeklinde geldi. BluTV bu kampanya ile pazar payını artırmayı planlıyorken tam tersi bir durum karşılaştı ve hizmet veremiyor hale geldi. Siteye ulaşılamamasının sebebi aşırı trafikten dolayı altyapının ne kadar yetersiz kalışı olarak gösteriliyor.

BluTV Çöktü, Ne Zaman Düzelir?
BluTV Çöktü, Ne Zaman Düzelir?

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu